Робот-хірург «da Vinci» вперше в Україні прооперував пацієнтів у Вінниці

Роботизовану хірургію вперше в Україні запровадили у Вінниці, у медичному центрі «Інномед». За допомогою американського робота-хірурга DaVinci вінницькі хірурги зробили дві гінекологічні операції, ще дві планують зробити наступного тижня, повідомляють місцеві ЗМІ.

За словами головного лікаря медцентру Євгена Антонюка, у світі роботизовану хірургію використовують вже понад 10 років, але для України це – новинка. За допомогою DaVinci можна робити надскладні операції та операції у важкодоступних місцях: при раку тіла матки, пухлинних процесах у кишківнику, простаті тощо, тобто у тих місцях, де звичайна та лапароскопічна хірургія (без розрізу, за допомогою проколу) надзвичайно складна.

Керує операцією лікар-хірург. Він бачить увесь процес на спеціальному екрані високої якості, у 3D-форматі і має можливість збільшити зображення до 10 разів.


Керує операцією лікар-хірург (фото Veжа)

Окрім того, зображення процесу операції виводиться на два великі екрани, тож операцію контролює уся команда лікарів та медсестер.

«За допомогою робота можна будь-які операції робити, але економічно доцільними вважаються саме такі. А взагалі DaVinci є золотим стандартом в світі для операцій під час пухлин простати. Адже так як виконує цю операцію робот, людина виконати фізично неможе. За рахунок цього зберігається потенція в чоловіка, що дуже важко досягти іншими методами. Також набагато краще накладаються спеціальні шви, й усі операції є майже безкровними», — каже Євген Антонюк.

Робот-хірург у Вінниці – перший в Україні. Хірурги вчилися працювати на ньому за кордоном, у провідних клініках США, Ізраїлю та Бельгії.

У медичному центрі за допомогою робота-хірурга, за словами Євгена Антонюка, провели дві складні гінекологічні операції, наступного тижня планують зробити ще дві операції на простаті.

Робота-хірурга DaVinci для медцентру у Вінниці привезли з США. Придбати його допомогли інвестори.

За кордоном операції за допомогою робота-хірурга коштують до 10 тисяч євро. Головний лікар медцентру каже, що ціну вони ще не розрахували, а операції робили за звичайними цінами, які існують в їхньому медичному центрі.


Операції з використанням робота-хірурга коштуватимуть приблизно 3-4 тис. доларів (фото Veжа​)

«Цей проект не є комерційний, а більшою мірою іміджевий, тому ми намагатимемося цей вид хірургії зробити максимально доступним. Приблизно йдеться про 3-4 тис. доларів, адже все залежить і від інструментів, які є дуже коштовними: їх можна використовувати всього 10 разів», – каже Євген Антонюк.

Про робота-хірурга DaVinci мріють і львівські хірурги. Завідувач центру мініінвазивної хірургії Львівської обласної дитячої лікарні ОХМТДИТу Андрій Дворакевич вчився працювати у парі з роботом-хірургом у клініці США і каже, що за роботизованою хіругією — майбутнє.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here