Уляна Супрун пояснила специфіку діяльності медзакладів в умовах воєнного стану

В. о. голови Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що в умовах воєнного стану місцеві громадяни будуть отримувати медичну допомогу без змін, а необхідну спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу українським військовим – певні медичні установи. Про це вона повідомила у Facebook ввечері в понеділок, 26 листопада.

«Доступ цивільного населення до медзакладів та правила отримання медичної допомоги на цей час залишаються незмінними», – написала Супрун.

Крім того, за словами Супрун, Міністерство охорони здоров’я України разом з Міноборони України ухвалили спільний наказ, щоби всі захисники українських кордонів і національної безпеки за потреби могли вчасно отримати необхідну медичну допомогу. Він гарантує своєчасне лікування захисників, зокрема — в умовах воєнного стану.

«У кожній області створено перелік закладів охорони здоров’я, що за потреби готові надати необхідну спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу захисникам. Це міські, районні, обласні лікарні, госпіталі, диспансери, а також інститути різного профілю Національної академії медичних наук. У цих закладах військовослужбовці сил оборони зможуть пройти лікування і реабілітацію, а після отримання медичної допомоги — військово-лікарську експертизу», – написала Супрун.

Список медичних установ в кожній області можна переглянути на сайті МОЗ. У цих закладах всі цивільні жителі отримуватимуть лікування без змін. Водночас у них наявний резерв профільних ліжок для прийому військових, запаси лікарських засобів, медичних виробів, донорської крові та її препаратів. Одночасно кожен заклад охорони здоров’я може прийняти щонайменше 10-15 військових.

За потреби заклади охорони здоров’я будуть підсилені фахівцями необхідної кваліфікації.

У регіонах можуть створюватись робочі групи, які зокрема допомагатимуть організовувати процес вчасної госпіталізації і виписки військових та правоохоронців.

Як інформував ZAXID.NET, через російську агресію на Азовському морі Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 9338 яким затвердила указ президента «Про введення воєнного стану в Україні». Згідно з ним з 9 години четверга, 28 листопада, воєнний стан буде запроваджений в 10 областях України, розташованих уздовж російського, молдавського кордону і узбережжя Чорного та Азовського морів. Це – Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська області. Також депутати скоротили період воєнного стану до 30 днів і призначили президентські вибори на 31 березня 2019 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here