Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун виступила за легалізацію в Україні медичного канабісу і закликала громадськість підписати відповідну петицію, зареєстровану 30 січня на сайті Верховної Ради.

Як написала Супрун у Facebook, медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів.

«Тому використовувати його у медицині, звісно з певними застереженнями, нормальна світова практика», – зазначила вона.

За її словами, медичний канабіс має безліч доведених лікувальних та паліативних ефектів, і дозволений, наприклад, в 25 штатах США, Австралії, Канаді, його використання давно врегульовано в багатьох європейських країнах. В Ізраїлі, Румунії, Македонії та Пуерто Ріко канабіс заборонений, проте дозволений у випадках невиліковних хвороб.

Супрун наголосила, що в Україні повністю заборонено використання медичного канабісу в лікувальних та наукових цілях. Хоча, за її словами, застосування таких препаратів допомогло б майже двом мільйонам громадян, які страждають від хронічного болю та інших розладів.

Супрун пояснила, що основною речовиною медичного канабісу є канабідіол (КБД), який майже не має психотропної дії, розслабляє і гальмує, тоді як активною речовиною «трави чорного ринку» є тетрагідроканабінол (ТГК), який має виражені психотропні ефекти і збуджує нервову систему.

Супрун також навела перелік випадків, у яких застосовують медичний канабіс, але зазначила, що він також має побічні ефекти – запаморочення, байдужість, порушення пам’яті та звикання, вплив на серцево-судинні та респіраторні хвороби. Повний перелік випадків, у яких корисний канабіс можна прочитати в дописі Уляни Супрун.

Відтак вона закликала українців підписати петицію за легалізацію в Україні медичного канабісу і висловила сподівання, що кампанія «#ЗупинитиБіль» не стане ціллю популістів і демагогів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here