Українці зможуть безкоштовно зробити ПЛР-тест у приватних лабораторіях. Уряд виділив 100 млн грн на закупівлю послуг з тестувань медичним закладам, незалежно від форми їхньої власності. Відповідне рішення Кабінет міністрів ухвалив у п’ятницю, 9 жовтня.

«Цим актом ми додаємо приватні лабораторії до процесу тестування, а саме, щоб це було безкоштовно для громадян України», – заявив міністр МОЗ Максим Степанов.

Зазначимо, що загалом Кабінет міністрів виділив лабораторіям і лабораторним центрам для протидії Covid-19 близько 261 млн грн. Зазначені бюджетні кошти виділять на потреби закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з коронавірусом. Степанов також заявив про те, що запропоновано додатково виділити підпорядкованим МОЗ лабораторним центрам 100 млн грн на закупівлю послуг з проведення лабораторних досліджень та тестування методом ПЛР.

За його словами, наразі також вносяться зміни до постанови уряду, якими додатково виділяються лабораторним центрам бюджетні кошти у сумі близько 161 млн на закупівлю додаткового обладнання та матеріалів для проведення досліджень.

Пізніше Степанов уточнив, що прямого безкоштовного тестування українців у приватних лабораторіях не буде. За його словами, мобільні бригади забиратимуть у пацієнтів зразки і зможуть доставляти їх до приватних лабораторій, які робитимуть тести безкоштовно.

Зазначимо, що за попередню добу, 8 жовтня, в Україні на коронавірус захворіло 5804 людей. Від початку пандемії – 250 538.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here