В одній операції поєднали ендоскопію, комп’ютерну навігацію і лазерну хірургію

Фахівці Київського інституту нейрохірургії імені Ромоданова провели унікальну операцію з видалення пухлини мозку. Про це повідомляє ТСН.

Як зазначається, хірурги почали зі створення комп’ютерної моделі пухлини, щоб бачити, де вона знаходиться і до яких частин мозку торкається. Така модель стала навігаційною картою для комп’ютерної системи і лікаря. Вона з точністю до півміліметра дозволила боротися з пухлиною.

Для боротьби з пухлиною обрали незвичний метод, який до цього його ніхто не застосовував. В одній операції поєднали відразу три технології: ендоскопію, тобто трубку, яка дає можливість дістатися до найскладніших зон, комп’ютерну навігацію і лазер, щоб прибрати пухлину.

«Це єдиний спосіб і видалити пухлину, і зберегти хворому якість життя», – пояснив хірург Володимир Розуменко і наголосив, що до недавнього часу ці технології не поєднував жоден хірург у світі.

Результат перевершив очікування. Крові під час операції фактично не було. Завдяки чому пацієнта і перевезли з операційної в загальну палату.

Володимир Розуменко пояснив, що раніше пацієнт скаржився на головний біль і утруднення руху кінцівок. Лікарі його обстежили і знайшли чималу пухлину, яка тиснула на нервові закінчення. Його у будь-який момент могло паралізувати. Власне в цьому й була головна складність операції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here