Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов у суботу, 1 лютого, повідомив, що Моніторингова комісія при РНБО працює над системою, що дозволяє швидко визначати наявність коронавірусу 2019-nCoV в організмі людини. Натомість, як повідомило в неділю, 2 лютого, «Дзеркало тижня», над розробкою такого тесту працюють одразу дві команди українських науковців.

«Наші вчені зараз займаються розробкою тест-систем. 20-го числа китайці дали всім охочим РНК вірусу. Зараз ми займаємося створенням цих систем. Наша власна система буде найближчим часом», – заявив Данілов в інтерв’ю одному з українських каналів.

При цьому, за інформацією «Дзеркала тижня» від джерел у Міністерстві охорони здоров’я та РНБО, в Україні над створенням тесту на коронавірус працюють дві команди вчених: з лабораторії Інституту молекулярної біології і генетики НАН України та лабораторії епігенетики Інституту геронтології НАМН України. Результат очікується за 10-14 днів.

Тест дозволить за допомогою слини визначати, чи є в організмі небезпечний коронавірус. Після створення тесту потрібно буде вирішити питання щодо його запуску в серійне виробництво.

Наразі Україна за допомогою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) закупила невелику кількість тест-систем, вони дорогі та дефіцитні у всьому світі.

Крім вітчизняної розробки, уряд веде переговори про закупівлю тестових систем у Німеччині. Попередня ціна одного тесту – 1500 євро.

Станом на 2 лютого підтверджені 14 411 випадків захворювання у 31 провінції, муніципалітетах і автономних районах Китаю, померли 304 людини. За межами Китаю потенційно смертельний вірус діагностований у 120 людей, одна людина померла.

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV «надзвичайною ситуацією в галузі суспільної охорони здоров’я, що має міжнародне значення». У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров’я.

Вперше цей коронавірус діагностували у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, якими може заразитися людина.

Влада Китаю запровадила жорсткий карантин в Ухані та інших містах, де зафіксовано спалах захворювання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here