МОЗ: Система національних лабораторій відповідає вимогам міжнародних стандартів лише на 50-60%

Міністерство охорони здоров’я України підписало меморандум з Американською спілкою клінічних патологів, який передбачає надання підтримки українським фахівцям з лабораторної діагностики. Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Хочу нагадати, що одним із завдань нашої реформи охорони здоров’я є запобігання або виявлення захворювань на ранніх стадіях, тому своєчасна та точна лабораторна діагностика є критичною, оскільки знижує загальні витрати на лікування», – заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За її словами, світовий досвід доводить, що оптимізація лабораторних підрозділів та впровадження системи управління якістю дозволить на 20% покращити якість роботи. «Впровадження системи якості, заснованої на міжнародних стандартах, та акредитація лабораторій дозволить зменшити оперативні витрати лабораторії та кількість помилкових результатів, покращити управління лабораторіями та якість надання медичних послуг пацієнту», – заявила Супрун.

За її словами, за результатами численних міжнародних оцінок у 2015-2017 роках система національних лабораторій сьогодні відповідає вимогам міжнародних стандартів лише на 50-60%. У МОЗ інформували, що нині в Україні є понад 5 тис. медичних лабораторій – державних та приватних. Із них лише три лабораторії – одна приватна та дві державні – акредитовані за стандартом ІSО-15189. Міністерство почало процес акредитації ще семи лабораторій.

«Американська спілка клінічних патологів допомагатиме українським фахівцям з лабораторної діагностики підвищувати знання та поліпшувати навички щодо управління якістю в лабораторіях», – повідомили в МОЗ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here