Пізніше лікарі перевіряють проекти на придатність

Українські інженери й мейкери запустили платформу Yak.Today і запрошують приєднуватися усіх охочих. Зокрема йдеться про розробку і виробництво засобів захисту та медичного обладнання. На платформі Yak.Today медики можуть повідомити про свої потреби, а майстри й інженери викладають свої розробки: покрокові інструкції, креслення, технічну документацію для виробництв. Лікарі перевіряють проекти на придатність для реального застосування.

«На сайті Yak.Today можна подати власну інструкцію – її перевірить команда спеціалістів та, за потреби, допрацює й додасть необхідні дані. Лікарі перевіряють проекти на придатність для реального застосування. Деякі рішення вже перевірені в реальних умовах в лікарнях, деякі розробляються на запит медиків», – зазначено у повідомленні творців платформи Yak.today.

Організатори закликають долучатися всіх, хто має свої розробки, знає запити медиків або готовий займатися постачанням у лікарні.

Фото Єгор Іштван та Hacklab

Медики або волонтери можуть подати на сайті запит, якщо медичній команді не вистачає якихось речей, які не потребують спеціальної сертифікації та високотехнологічного виробництва.

На сьогодні найпоширеніший запит лікарів – це засоби індивідуального захисту. До слова, на сайті вже є інструкції до виготовлення щитків на виробництві, на 3D-принтері та в звичайних домашніх умовах, найближчим часом з’являться креслення і пояснення до кисневого концентратора, шлема з примусовою фільтрацією повітря (маска PARP).

Інструкції на сайті Yak.Today діляться на три типи:

  • для людей, які мають базові вміння робити щось руками;
  • для тих, хто має ЧПК-обладнання, 3D-принтер, швацьку машинку чи інше нескладне обладнання (наприклад, вдосконалений захисний щиток);
  • для власників підприємств, які готові переорієнтувати свої потужності на нові потреби (наприклад, масово виготовляти щитки або захисні костюми).

Інструкції також мають три джерела:

  • переклади зі світових інженерних баз (зокрема, Масачусетського технологічного інституту, шведської майстерні 3DVerkstan та інших) – з адаптацією до українських реалій;
  • проекти, що розроблені українськими командами в тих містах, де спільноти вже згуртувалися для допомоги медикам;
  • спеціальні розробки команди проекту на подані запити.

Усі бази платформи Yak.today є безкоштовними. За розвитком проекту можна стежити на сторінках у Facebook та Instagram.

Над сайтом Yak.Today працюють інженери «гараж хабу» з Харкова, Maker Faire та HackLab із Києва, Metalab із Івано-Франківська й інших відкритих майстерень та окремі спеціалісти з різних міст України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here