Перші гроші за пацієнтів прийшли і в медзаклади Львівщини

У п’ятницю, 13 липня, 152 медичні заклади, які уклали договори з Національної служби здоров’я України (НСЗУ) отримали перші гроші за пацієнтів – 244 млн. грн. У топ-10 медичних закладів, які з липня фінансуються по-новому, увійшов і медзаклад Львівщини – Центр первинної медико-санітарної допомоги Червонограда, повідомляє НСЗУ.


Загалом в Україні з липня цього року 161 медичний заклад з 21 області України підписав договір з НСЗУ і фінансується по-новому, тобто, отримує гроші за конкретного пацієнта. 152 медзакладам НСЗУ гроші вже перерахувала, ще дев’ятьом закладам перерахує кошти після усунення виявлених недоліків.

На Львівщині наразі є лише три медзаклади, які з липня фінансуються по-новому. Це – Гніздичівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Моршинська міська лікарня і Центр первинної медико-санітарної допомоги Червонограда. Сімейні лікарі (терапевти, педіатри) цих закладів підписали декларації з пацієнтами, зареєструвалися в системі eHealth, медзаклад став некомерційним підприємством і підписав договір з НСЗУ.

25 липня стартує друга хвиля підписання договорів. Медзаклади, які надають первинну медичну допомогу, зможуть перейти на нову модель фінансування з 1 жовтня 2018 року.

А з січня 2019 року, як каже голова Нацслужби Олег Петренко, держава фінансуватиме лише тi заклади первинної медичної допомоги, якi уклали договори з Нацслужбою. Гроші зможуть прийти лише за пацiєнтом.

Нагадаємо, медзакладам первинки, які уклали угоди з НСЗУ, з липня гроші за одного пацієнта виплачують за такими тарифами:

  • Базова ставка за пацієнта віком від 18 до 39 років370 грн/рік.
  • Від 40 до 64 років – коефіцієнт 1,2, тобто 444 грн/рік.
  • Діти до 5 років – коефіцієнт 4, тариф становитиме 1480 грн/рік.
  • Діти 6-18 років – коефіцієнт 2,2, тариф – 814 грн/рік.
  • Для людей віком від 65 років – коефіцієнт 2 і тариф становитиме 740 грн/рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here