Загалом лікар вимагав 40 тис. доларів хабара

Завідувача відділу трансплантації та хірургії печінки Національного інституту трансплантології ім. Шалімова Національної академії медичних наук України в четвер, 3 жовтня, затримали під час отримання хабара в сумі 20 тис. доларів, повідомила прокуратура Києва.

Як сказано у повідомленні, лікар вимагав хабар за проведену раніше операцію з трансплантації печінки та подальше лікування і реабілітацію.

Під час проведення обшуків у робочому кабінеті затриманого та у його помешканнях правоохоронці, крім хабара, вилучили ще 60 тис. доларів.

Як повідомила київська поліція, чиновника інституту було затримано під час отримання від пацієнта 22 тис. доларів.

«Попередньо встановлено, що спочатку пацієнт передав затриманому 2000 доларів США, однак він вимагав за проведену операцію на печінці та проходження курсу реабілітації 40 000 доларів США. Доктора медичних наук затримали у момент отримання 22 000 доларів США», – повідомили у поліції.

Там уточнили, що у службовому кабінеті хабарника вилучили 64550 доларів, майже 9 тис. грн, а за місцем його проживання – понад 13 тис. доларів та 7,3 тис. євро. Пізніше речниця прокуратури Києва Надія Максимець повідомила, що у його банківській скринці знайшли ще 840 тис. доларів.

Про подію також повідомила Служба безпеки України. В її повідомленні наголошується, що у цьому закладі діяло ціле угруповання лікарів-хабарників.

«За попередню консультацію вони “брали” 3 тис. гривень, за хірургічні втручання та проведення операцій суми становили від 20 тис. до 50 тис. доларів», – повідомила СБУ.

За інформацією спецслужби, затримано «організатора протиправної схеми», тривають слідчі дії для встановлення всіх задіяних у протиправному механізмі.

Кримінальне провадження за цим фактом розслідується за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України. Імені трансплантолога правоохоронці не назвали, однак, за інформацією видання «Обозреватель», йдеться про Олега Котенка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here