Унікальний прилад для спостереження за організмом людини розробили науковці Тернопільського державного медичного університету імені Горбачевського. Винахід дозволяє цілодобово та дистанційно стежити за станом пацієнта. Прилад уже презентували не тільки в Україні, а й за кордоном, повідомив «5 канал».

Шестеро лікарів працювали над розробкою майже чотири роки. Прилад дистанційно здійснює вимірювання тиску, пульсу, температури та насиченості крові киснем.

Спочатку отримані показники надходять через інтернет на сервер, а потім – на комп’ютер чи мобільний телефон лікаря.

«Коли пацієнт перебуває в будь-якій точці Землі, ми контролюємо всі його показники і стан виконання наших призначень. Це економить час лікаря, пацієнта, час і фінанси лікувально-профілактичних закладів», – пояснив керівник патентно-інформаційного відділу ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського Андрій Павлишин.

Випробувати можливості приладу журналісти вирішили на собі. Для цього достатньо вдягти апарат на руку. Після цього лікареві залишилося лише натиснути кнопку і обстеження стартувало.

«Таким чином можна, як контролювати процес реабілітації, так і запобігти надмірним рухам, ускладненням, тобто не нашкодити пацієнтові», – зазначив доцент кафедри загальної хірургії ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського Андрій Господарський.

Результати обстеження одразу можна побачити на моніторі комп’ютера.

Якщо пацієнта поруч немає – лікар вивчає отримані дані та визначає необхідне лікування. Потім телефоном чи в будь-який інший спосіб надає рекомендації. Свій винахід тернопільські лікарі вже презентували у США та в Німеччині.

«У липні 2018 року ми презентували свій винахід на Всесвітньому з’їзді реабілітологів. Після цього вийшло дві статті закордонних журналах, де підтверджені отримані нами результати», – розповів завідувач кафедри травматології та ортопедії з військово-польовою хірургією Андрій Цвях.

Винахідники кажуть, що закордонні фахівці виявили неабиякий інтерес до їхньої розробки. Наразі тернопільські лікарі вдосконалюють винахід.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here