Медична реформа ще не в дії, а на місцях лікарі вже виявляють ініціативу. У поліклініках сімейні лікарі не лише інформують своїх пацієнтів про нововведення. Є й такі, що просять пацієнтів вже зараз визначитися і обрати собі лікаря. Хоч офіційних декларацій Міністерство охорони здоров’я ще не затвердило.

Тиждень тому депутати Верховної Ради дали старт медичній реформі. Тепер законопроект має підписати Президент. За новими змінами з 1 січня 2018 року починає працювати принцип «гроші йдуть за пацієнтом». Тобто лікар отримує доплату за кожного, хто уклав з ним угоду. Вже з наступного року на одного пацієнта в поліклініці держава виділятиме 370 гривень. Також буде перелік медичних послуг та ліків, які оплатять з держбюджету. Зокрема, безкоштовними будуть базові аналізи, невідкладна допомога, послуги терапевтів, сімейних лікарів та спеціалістів, до яких вони скерують, а також ведення вагітності, пологи та медобслуговування дітей до 16 років.

З наступного року зміни охоплять лише первинну медицину. Зараз же ж почалася реєстрація в електронній системі охорони здоров’я – Е-Хелз. Там вже є понад 700 лікарів, більше сотні пацієнтів і майже 500 медичних установ. Щоправда з Львівщини є всього лише 10 закладів. Сімейні лікарі другого поліклінічного відділення, окрім інформування вже взялися стягувати собі пацієнтів.

«Ми маємо такі встановлені бланки, їх ми людям роздаємо, і робимо собі такі чорновики, оскільки електронні дані ми будемо вводити після Нового року», – розповів сімейний лікар Ігор Дребіт.

Насправді ні декларації, ні жодні бланки не затверджені. І хоч пояснювати пацієнтам тонкощі нової реформи треба, наголошує начальник міського управління охорони здоров’я, проте заповнювати щось наперед не варто.

«Я думаю, що не правильно ця самодіяльність вже на місцях, якісь чернетки підписувати. Чернетка немає жодної юридичної сили – жодної», – пояснив начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Декларація – письмово засвідчене бажанням пацієнта лікуватися у конкретного лікаря. Її форму має затвердити міністерство найближчим часом. А поки що пацієнти воліють залишатись у лікаря, до якого ходять і зараз.

«Ми перший раз познайомились, потрапили до Ірини Ярославівни. Вона нам дуже сподобалась і ми не плануємо її міняти, бо вона нам підходить», – сказала пацієнтка Софія Прихідько.

На нове держфінансування міністерство буде переходити з середини наступного року, тому до того часу й можна підписувати декларації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here