Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило застосування в екстрених випадках експериментального препарату Remdesivir при лікуванні коронавірусної інфекції Covid-19. При цьому такий дозвіл не означає, що препарат є офіційно затвердженим для лікування коронавірусу. Дозволи на екстрене застосування незатверджених препаратів видаються лише за відсутності затвердженої альтернативи, пояснює видання The Verge.

Як сказано у листі FDA, Remdesivir під час клінічних досліджень скоротив період одужання у низки пацієнтів, але повної інформації стосовно його ефективності та безпеки ще немає.

Наразі відомо, що хворі, які одержували Remdesivir, видужували в середньому за 11 днів, а пацієнти, які приймали плацебо, хворіли на чотири дні довше.

З тих пацієнтів, які приймали Remdesivir, померли 8%, тоді як смертність серед тих, кому давали плацебо, становила 11%.

Препарат у США відтепер дозволяється застосовувати для дорослих і дітей, госпіталізованих з Covid-19, які перебувають у важкому стані (при розвиненій дихальній недостатності).

Remdesivir розробила американська біофармацевтична компанія Gilead Sciences Inc. у 2015 році. Препарат випробовувався, а потім застосовувався під час епідемії лихоманки Ебола в Африці, а також для лікування коронавірусних інфекцій SARS і MERS.

Виробник пообіцяв віддати усі запаси препарату, яких має вистачити для лікування хворих на Covid-19.

Як зазначає «Бабель», цей препарат також внесено до протоколу Міністерства охорони здоров’я України з лікування коронавірусу. Окрім нього, туди внесли ще низку препаратів із недоведеною ефективністю.

Зазначимо, що США лідирують у світі як за кількістю хворих від коронавірусу, так і за кількістю померлих від нього.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here