Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на засіданні уряду в середу, 4 квітня, підбила підсумки першого року дії програми «Доступні ліки», яка стартувала в Україні у квітні 2017 року.

Як повідомила агенція «Інтерфакс-Україна», Супрун зазначила, що кількість викликів швидкої допомоги, пов’язаних із підозрою на інсульт або інфаркт, скоротилася на 4%, а кількість випадків бронхіальної астми скоротилася на 6%. Крім того, збільшилася кількість пацієнтів із нормальним рівнем цукру в крові при цукровому діабеті ІІ типу.

За її словами, нині в програмі беруть участь 7,138 аптечних закладів – кожна третя аптека в Україні. Від початку програми було виписано рецептів на препарати із серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу, а також бронхіальної астми на загальну суму в 708 млн грн.

«Так само, як ми це зробили з програмою “Доступні ліки”, ми очікуємо, що ми здолаємо ті труднощі, які на сьогодні є на початку кампанії “Лікар для кожної сім’ї”. “Доступні ліки” спрацювали, так само спрацюють зміни на первинному рівні меддопомоги», – переконана Уляна Супрун.

Програма відшкодування (реінбурсації) вартості ліків при серцево-судинних захворюваннях, бронхіальній астмі та цукровому діабеті ІІ типу стартувала в Україні 1 квітня 2017 року. З держбюджету України на 2018 рік виділено 1 млрд грн на фінансування програми реімбурсації. Нині реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, містить 239 препаратів 48 виробників, 18 із них – вітчизняні.

Нагадаємо також, що 2 квітня в Україні стартувала кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги «Лікар для кожної сім’ї», яка є першим етапом медичної реформи. Вона, зокрема, передбачає підписання між лікарем і пацієнтом декларації про надання медичних послуг. Однак у Львові з цією кампанією наразі виникли проблеми.

Крім того, деякі політики в парламенті домагаються відставки Супрун

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here