Використання медичного канабісу є виправданим і реалізує права людей на меддопомогу, вважає Уляна Супрун

Колишня в.о. голови МОЗ України Уляна Супрун заявила, що легалізацію використання в Україні марихуани у лікувальних цілях заблокував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Про це вона розповіла журналістам у понеділок, 2 вересня, пише «Інтерфакс-Україна».

«Ми в останнє засідання уряду подали зміни до постанови, щоб медичний канабіс став доступним для пацієнтів. Всі узгодили СБУ, МЕРТ, Мінфін, ми. Всі узгодили, а єдиний, хто заблокував, це був Аваков і МВС. Два рази ми подавали, і два рази вони відмовляли», — сказала Супрун.

За її словами, свою позицію у МВС пояснювали тим, що для того, щоб віднести марихуану до категорії наркотиків з обмеженим обігом, нібито необхідні зміни до Кримінального кодексу.

«Але це неправда, тому що це медичний канабіс, так само, як інші наркотики, які використовуються як ліки, може контролюватися через Держлікслужбу. Можете подякувати пану Авакову за те, що немає зараз медичного канабісу в Україні, доступного для наших пацієнтів», — заявила екс-глава МОЗ.

Як інформував ZAXID.NET, наприкінці січня на сайті Верховної Ради з’явилась петиція на підтримку щодо легалізації медичного канабісу і менші ніж за два місяці набрала понад 25 тис. голосів. Також ініціативу одразу після появи підтримала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. За її словами, використання медичного канабісу є виправданим і реалізує права людей на меддопомогу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here