Епідемія туберкульозу в Україні є серйозною проблемою для системи охорони здоров’я країни, адже наразі майже кожен четвертий випадок захворювання на туберкульоз в Україні не піддається лікуванню, повідомила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

З її слів, наразі Україна на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз (із розрахунку кількості хворих на 100 000 людей). Майже кожен четвертий випадок туберкульозу в Україні – це мультирезистентний туберкульоз (МРТБ) – тобто такий, що не піддається лікуванню дуже ефективними протитуберкульозними препаратами. За кількістю хворих із такою формою туберкульозу Україна є одним зі світових лідерів.

Як наголосила Супрун, В Україні за останні 5 років розроблені та протестовані різні моделі надання амбулаторної допомоги хворим на туберкульоз. Проте ще потрібно багато роботи, щоб ці моделі запрацювали повноцінно.

Також вона розповіла, що на платформі дистанційного навчання Центру громадського здоров’я МОЗ України відкрито новий навчальний онлайн-курс: «Інфекційний контроль за туберкульозом для працівників первинної медико-санітарної допомоги». Попри те, що він є частиною програми підвищення кваліфікації для працівників «первинки», участь у ньому можуть взяти всі охочі. В курсі заплановані відеолекції, рекомендації з навчальної літератури та багато корисних посилань.

Раніше Супрун заявляла, що флюорографія є неефективною для виявлення туберкульозу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here