Олег Данков оскаржуватиме рішення суду в апеляційному порядку

У Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили вирок Шевченківського районного суду Львова щодо відомого львівського акушера-гінеколога Олега Данкова. Нагадаємо, що суд засудив лікаря до року ув’язнення через недбалість, що призвела до смерті новонародженої дитини.

З тексту вироку стали відомі подробиці історії, яка стала приводом для засудження лікаря.

Як зазначено у вироку суду, у лютому 2014 року за два тижні до пологів до Олега Данкова звернулась Мар’яна Пудляк, яка хотіла, щоб він приймав у неї пологи. Акушер-гінеколог сказав породіллі, що у неї нормальний перебіг вагітності. Протягом кількох днів перед пологами у породіллі був біль у животі, однак лікар, за її словами, не звертав на це увагу.

Пізніше потерпіла розповіла у суді, що, побачивши у неї виділення зеленого кольору, її направили у пологовий зал. Там поставили крапельницю та прокололи міхур, з якого витекла вода із зеленими згустками. Після введення у крапельницю якогось препарату, у неї почались інтенсивні перейми. Потерпіла переконує, що дозволу на стимуляцію пологів вона не підписувала.

Чоловік потерпілої, який був присутній на пологах, стверджує, що на голові дитини була гематома, а з вуха текла кров. Дитину перевели у лікарню на вул. Орлика, де у новонародженої настала мозкова кома, що тривала близько місяця і закінчилась смертю.

У вироку суду зазначено, що під час пологів Олег Данков сказав про дистрес плоду (кисневе голодування) та скликав консиліум лікарів, які вирішили змінити тактику пологів та застосувати щипці. За свідченнями частини лікарів, які брали участь у консиліумі, дитина під час застосування щипців травмована не була. Акушерка помітила, що під час пологів серцебиття у дитини було менше 100 ударів, про що вона сказала лікарю, який був присутній на пологах періодично, оскільки часто виходив.

Неонатолог виставив дитині по шкалі Апгар 7/7 балів, що свідчить про задовільний стан. Однак під час судового засідання неонатолог сказав, що помітив у дитини крововиділення з вуха, у дитини був ослаблений тонус м’язів та тонус рефлексів. Голова дитини провисала. Згодом крововиділення припинилось. Олег Данков запевнив, що під час пологів не витискав дитину ліктями та руками.

У висновку судово-медичної експертизи вказано, що допологове спостереження проводилось не в повному обсязі, оцінка готовності породіллі до пологів природнім шляхом проведена не була, також через виправлення в історії пологів та неналежне спостереження за вагітною не встановлено час відходження вод та початок пологів.

«Причиною смерті дитини стало гіпоксично-ішемічне ураження центральної нервової системи важкого ступеня, внутрішньо-шлуночковий крововилив ІІІ ступеня, тотальна енцефаломаляція зі вторинними змінами і поліорганна недостатність. Окрім цього, у дитини було виявлено аспірацію меконіальних навколоплідних вод, гнійну бронхопневмонію та дистелектази у легенях, крововиливи у сітківки обох очей, дефіцитну анемію. Однак зазначені захворювання не явились причиною смерті, що суперечить твердженням обвинуваченого щодо неналежного надання необхідної медичної допомоги з боку неонатолога після пологів», – цитують у вироку суду висновок судово-медичної експертизи.

Голова комісійної судово-медичної експертизи заявив, що наявний причинно-наслідковий зв’язок між ушкодженнями, які виявлені у дитини, та накладенням щипців під час пологів. Головний мозок дитини втратив повністю свою анатомічну структуру і походження цієї руйнації, на думку експерта, у даному випадку має травматичний характер.

«[Голова комісії] вважає, що не можна дати чіткої відповіді на питання, коли відбулась повна втрата анатомічної структури і будови головного мозку, але, враховуючи виявлені тілесні ушкодження, експерти пов’язали їх із накладенням щипців. Зазначив, що в усіх аналогічних випадках на експертизу доставляється плацента, яка є основним місцем знаходження дитини, і стан її міг дати відповідь на багато питань. Однак, у даному випадку плацента втрачена і на експертизу доставлена не була», – йдеться у вироку суду.

З тим, що Олег Данков неналежно поставився до своїх обов’язків, погодились також ще двоє експертів судово-медичної експертизи. Зокрема, експерти переконані, що лікар мав би відреагувати на скарги породіллі щодо болю в животі, а в історії вагітності відсутні записи про її огляди впродовж кількох днів.

«Якщо вчасно виставлено до пологів діагноз дистрес плода і змінено тактику ведення пологів (зроблено кесарів розтин), можна уникнути порушення кровоплину і асфіксії. Знову ж таки, якщо плід страждає від гіпоксії, то окситоцин, який зі слів потерпілих вводився, протипоказаний», – вважає однн з експертів судово-медичної експертизи.

Суд проаналізував отримані результати експертиз, свідчення свідків, обвинуваченого та потерпілих і визнав Олега Данкова винним у неналежному виконанні службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки. Його засудили до року позбавлення волі та позбавлення права займатись лікарською діяльністю строком на один рік.

Згідно з рішенням суду, Олег Данков також має заплатити 350 тис. грн моральної шкоди потерпілій та її чоловіку. Ще 50 тис. грн моральної шкоди потерпілій має виплатити комунальна 3-я міська клінічна лікарня.

Нагадаємо, що Олег Данков раніше заявляв, що не погоджується із вироком суду та оскаржить його в апеляційному порядку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here