У Львові студенти-медики влаштували літню школу. Впродовж семи днів разом із німецькими викладачами та однолітками з європейських університетів вивчають теми нейро- і кардіофізіології людини.

Студенти-медики із усієї України слухають свою однолітку із мюнхенського університету. Дарина Кечур розповідає про роботу мозку людини. Сьогодні дівчина читає туторіум – це лекція від студентів для студентів. Такий формат навчання практикують у всьому світі.

«Результати показують, що студент може набагато краще зрозуміти іншого студента, який говорить до нього його мовою, простою мовою. Це, власне, дуже ефективно і сприймається так матеріал набагато краще і запам’ятовується», – розповіла студентка університету ім. Людвіга Максиміліана (Мюнхен) Дарина Кечур.

Півсотні найкращих студентів на семиденній літній-школі, організованій німецькою службою академічних обмінів. Своїми знаннями у галузях нейро- та кардіофізіології діляться дев’ять провідних науковців із Німеччини. Професорка Тюбенського університету Ольга Гаращук досліджує деменцію. Каже, захворювання нервової системи є в кожного другого німця, якому за 80. Щоб уникнути цієї недуги слід більше рухатися, пильнувати за вагою та цукром у крові.

«Не палити, дуже пильнувати за тиском у віці 40-50. Деменція це дуже довга хвороба. Хвороба, яка, напевно, розвивається вже в організмі 20 років перед тим, як ставиться діагноз», – прокоментувала професорка фізіології Тюбенського університету Ольга Гаращук.

Про захворювання очей розповідає студентам професор офтальмології. За його словами, зараз головна недуга – близорукість, якщо це не вроджена недуга, то набути її можуть найчастіше учні та студенти.

«Важливо ще в дошкільному віці якомога частіше бувати на свіжому повітрі. Доведено, якщо гуляти більше 2 годин на день, то це може загальмувати розвиток короткозорості на рік», – професор офтальмології Тюбенського університету Франк Шефель.

Така літня школа у Львові проводиться вперше. Триватиме вона до неділі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here