Санітарки і медсетри стоматполіклінік, які відмовились реформуватись і вимагають, щоб їм виплатили зарплату

У середу, 6 березня, ввечері сесійну залу Львівської міської ради захопили працівники комунальних стоматологічних поліклінік №3 та №5. Всупереч рішенню сесії міськради від лютого 2017 року працівники цих медзакладів відмовляються реформуватись і перетворювати свої поліклініки у неприбуткові комунальні підприємства, однак при цьому продовжують вимагати виплату зарплатні з міського бюджету.

Як повідомив ZAXID.NET в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР Євген Бойко, люди прийшли на засідання колегії Львівської міської ради, яка зібралась напередодні пленарного засідання сесії, щоб сформувати порядок денний, і станом на 22:30 відмовляються вийти із сесійної зали.

«Зараз у сесійній залі перебувають майже два десятки працівників стоматологічних поліклінік №3 та №5 і вони відмовляються виходити звідти, допоки не будуть виконані їхні вимоги. Але в позаробочий час не можна перебувати у сесійній залі і це несе загрозу для завтрашнього засідання сесії, на якому мають розглядати важливі для міста питання. Ми викликали поліцію, щоб забезпечила правопорядок і звільнила сесійну залу. Працівники поліції спостерігали і допомогли їм написати заявку на проведення акції», – сказав Євген Бойко.

З цього приводу речниця Патрульної поліції Львівської області Катерина Рибій повідомила ZAXID.NET, що охорону приміщення міськради можуть забезпечити працівники «Муніципальної варти», а патрульні, які прибули на виклик, не побачили у діях учасників акції жодної агресії, тому не будуть їх виводити з приміщення.

Як повідомив ZAXID.NET завідувач стоматологічного відділення 3-ї поліклініки Олександр Бурій, люди, які прийшли у мерію, – медсестри і санітарки. Вони вимагають, щоб їм виплатили зарплату. За його словами, борг лише по одній поліклініці становить 3,6 млн грн.

«Це не лікарі, яких всі звикли називати хабарниками, а найбільш незахищена група – медсестри і санітарки, які уже рік і сім місяців не отримують зарплату. Нас надурив Євген Бойко, який обіцяв, що буде призначено уповноважену особу від міської ради, яка спільно з нами розробить дорожню карту виплати заборгованої зарплати і 7 березня це питання розглянуть на сесії. Однак ми були на колегії і так і не почули, щоб на розгляд сесії внесли наше питання. Тому люди заявили, що не підуть, допоки обіцянки не виконають», – сказав Олександр Бурій.

Проте Євген Бойко стверджує, що не міг такого обіцяти, бо не уповноважений вирішувати такі речі, і лише обіцяв дізнатися, чи це можливо.

Директорка департаменту гуманітарної політики ЛМР Галина Слічна з цього приводу сказала ZAXID.NET: «Навіть при бажанні ми не можемо виплатити їм зарплату, адже вони не подають бюджетних запитів. З поліклінік звільнились усі бухгалтери і відділ кадрів, головного лікаря Юрія Павліва, який прямо відповідає за ведення табелів обліку робочого часу, вже півтора року як не допускають до свого робочого місця. Ну то як ми можемо виплатити цю зарплату без жодних цифр? Ми ж не знаємо, скільки часу відпрацював той чи інший працівник і чи працював взагалі».

Додамо, що зарплатню не отримують працівники лише тих стоматологічних поліклінік, які відмовилися реформуватися і перетворитись у неприбуткові комунальні підприємства. Йдеться про реформу комунальної стоматології, за яку депутати Львівської міської ради проголосували ще в лютому 2017 року. Вона полягає у перетворенні комунальних стоматполіклінік у неприбуткові ЛКП, де лікарі мають право офіційно встановити плату за свої послуги та таким чином заробляти собі на зарплату та утримання закладів. Водночас депутати передбачили відшкодування надання безоплатної стоматологічної допомоги пільговим категоріям львів’ян. У такий спосіб міськарада вирішила перевести комунальну стоматологію на самоокупність і не витрачати з міського бюджету гроші на зарплату стоматологам.

Уже влітку 2017 року комунальна стоматологія Львова перейшла на новий принцип роботи – медзаклади встановили тарифи на обслуговування пацієнтів і самі себе забезпечують зарплатнею.

Проте працівники поліклінік №3 і №5 відмовились реформуватись і тому з липня 2017 року і досі не отримують зарплатні. Вони періодично блокують роботу Львівської міської ради та влаштовують акції протесту, оскільки і надалі хочуть отримувати зарплатню з міського бюджету, а також масово подають до судів через рішення ЛМР. Як повідомляв ZAXID.NET у липні 2018 року керівник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб, частина працівників цих закладів втомились протестувати і вже погодились на реформу, однак інша частина продовжує протести.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here