Апеляційний суд Львівської області розпочав слухання у справі акушера-гінеколога Олега Данкова. У листопаді завідувача пологового відділення 3-ї міської лікарні засудили до року ув’язнення із забороною ще рік займатись лікарською практикою. Шевченківський суд виявив неналежне виконання професійних обов’язків, що призвело до смерті новонародженого немовляти. Олег Данков подав скаргу, відтак справу розглядають знову.

Загибель немовляти сталася ще у 2014 році в пологовому будинку на вул. Раппопорта – пологи приймав особисто завідувач відділення Олег Данков. Слідство у справі та резонансний судовий процес тривали майже три роки. У листопаді минулого року оголосили вирок: рік ув’язнення для лікаря.

Однак Олег Данков подав апеляцію. Перше засідання перетворилось на майже п’ятигодинну напружену дискусію.

«Ви не прийняли рішення про те, що це міг бути дистрес плода!? В даний момент дистресу плода не було, я відповідаю на питання», ‒ потерпілий Остап Пудляк ставить запитання підсудному Олегу Данкову.

У залі суду була присутня чимала група підтримки лікаря. Часом судді їм навіть робили зауваження. Після запитання потерпілої Мар’яни Павлик до лікаря «Чи може початися родова діяльність за відсутності перейм?» пролунав сміх у залі. Суддя заспокоїв: «Не треба сміятись, тут нічого смішного немає». Інша суддя додає: «Чому вам весело?»

Попри вирок першої інстанції, Олег Данков своєї провини не визнає. «Себе не вважаю винуватим в розвитку події в даному випадку, я зробив все можливе. Велике співчуття родині, але були докладені всі зусилля, щоб все закінчилось добре але, але..», – каже акушер-гінеколог Олег Данков.

Проте аргументів до підсудного у сім’ї чимало. Мар’яна та Остап кажуть, що не очікували на таку важку апеляцію. «Нам потрібне співчуття і розуміння того, що ти накоїв. Можливо, ця ситуація би виглядала в зовсім іншому форматі, але цьому підсудному кожен раз треба доводити, що він накоїв. Суд першої інстанції це зробив», – каже потерпілий Остап Пудляк.

Мар’яна Павлик додає: «Було дуже складно, маніпулювали, вирізали речі з контексту і не доносили того, що мали би почути».

Представниця прокуратури вагомих аргументів для зміни попереднього вироку не вбачає.

«Посилалась сторона захисту на невідповідність показань осіб, які викладені у рішенні суду. Ми вважаємо, що в апеляційній скарзі відбулося перекручування, в основному показання відображено чітко і послідовно», ‒ каже прокурорка Олена Данилів.

Натомість захисник Олега Данкова зовсім небагатослівний. «Ми вважаємо, що лікар Данков не винен в інкримінованому йому кримінальному порушенні», ‒ відрізав адвокат Олега Данкова Володимир Яшин.

Врешті-решт у довгому засіданні оголосили перерву. Наступного разу колегія апеляційного суду збереться 1 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here