Славська лікарня обслуговує сьогодні 8500 мешканців Славської ОТГ та ще 5000 людей з інших населених пунктів, які не входять до складу громади. Тепер усі вони зможуть значно швидше отримувати допомогу, адже автопарк закладу останнім часом поповнився одразу трьома новими машинами, а в самій лікарні облаштовано палату інтенсивної терапії, закуплено апарат штучної вентиляції легенів та інше медичне обладнання. Кошти на це виділив як місцевий бюджет, так і держава та спонсори.


Два нові автомобілі Renault Duster призначені для того, щоб лікарі змогли дістатися до пацієнта у максимально стислі терміни. Площа самої тільки ОТГ перевищує 250 квадратних кілометрів, є села доволі віддалені від центру громади, куди досі складно було дістатися сімейним лікарям. Зараз один з чергових автомобілів для виїзду на виклики буде базуватися у Славському, а інший – в амбулаторії села Велика Рожанка. Третій автомобіль, який з’явився у розпорядженні Славської лікарні – це машина первинної медико-санітарної допомоги, яка призначена для транспортування хворих і укомплектована усім необхідним для цього обладнанням.

Значно комфортнішими стали й умови перебування пацієнтів на стаціонарному лікуванні. За кошти ОТГ уже відремонтовано всі палати, маніпуляційні, фізіотерапевтичний та масажний кабінети, коридори й фойє. Створено нову палату інтенсивної терапії, яка обладнана згідно з усіма матеріально-технічними вимогами МОЗ. У травні Славська лікарня отримала кисневий апарат та апарат штучної вентиляції легенів, а також 120 ПЛР-тестів, реактиви, бактерицидні лампи – усе, що необхідно для боротьби з коронавірусом.

Розширила спектр послуг і клінічна лабораторія у Славському. Якщо раніше тут робилося лише 3 види аналізів, то зараз перелік послуг зріс у кілька разів. Причому усі ці аналізи пацієнт має право зробити безкоштовно, якщо він звертається до лабораторії за направленням лікаря. Бюджет ОТГ спрямував понад 500 тисяч гривень на ремонт приміщень та закупівлю обладнання для лабораторії.

«Здорова громада – наш пріоритет. І медики роблять усе можливе, щоб зробити якісну лікарську допомогу доступною і для людей у сільській місцевості,каже головний лікар Славської міської лікарні Оксана Зенинець. – Але деколи наші зусилля були зв’язані слабкою матеріальною базою. Проте за останні 2-3 роки ми зробили дуже великий поступ у цьому напрямку, значно більший, ніж за попереднє десятиліття».


Нагадаємо, що у рейтингу ОТГ Львівщини, оприлюдненому у червні 2020 року Славська громада впевнено посідає перше місце. Найбільшим платником податку до місцевого бюджету Славської ОТГ є компанія ОККО. Тільки за 2019 рік вона перерахувала громаді понад 100 мільйонів гривень податків і зборів. Після приходу інвестора, який у майбутньому планує збудувати тут сучасний гірськолижний курорт, у людей з’явились реальні ресурси для розв’язання місцевих проблем, що нагромаджувались десятками літ. Так, наприклад, за декілька років вже вдалося відремонтувати дороги, школи, вирішити питання з освітленням в селах.


На сьогодні, до складу Славської ОТГ входить селище міського типу Славське та ще 7 сіл Сколівського району Львівської області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here