В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, окрім активного впровадження медичної реформи, взялася особисто руйнувати глибоко вкорінені серед українців медичні стереотипи. За останні кілька місяців вона опублікувала у Facebook низку дописів, що незмінно викликають захоплення «прогресистів» і прокльони «традиціоналістів».

ZAXID.NET вирішив укласти добірку найбільш поширених стереотипів, на боротьбу з якими вийшла Уляна Супрун.

Міф: Якщо сидіти на холодному, можна застудити сечовий міхур

Це неправда. Щоб отримати переохолодження чи запалення певної ділянки тіла, людина мала б виставити цю ділянку тіла відкритою на сильний мороз чи вітер (за умови високої вологості) на досить тривалий час. У всіх інших випадках, навіть якщо ви сидите на холодному, отримати переохолодження і застудитись – неможливо. Сидіння на холодній поверхні може призвести до відчуття потреби частого сечовипускання, але воно оманливе. Чому так – Уляна Супрун пояснює розгорнуто (більше).

Міф: Протяг є шкідливим та може викликати низку захворювань

Сам по собі протяг, як і звичайний вітер, не є чимось поганим. Як не є поганим і вітер. Адже люди найчастіше хворіють від інфекцій, які є в повітрі, а не від самого повітря. Тому протяг як такий не загрожує здоровій людини.

Але сильний потік повітря, досить тривалий час спрямований, наприклад, в область шиї чи обличчя справді може призвести до запалення м’язів чи нервів і може активізувати уже присутні в організмі збудники хворіб (більше).

Міф: Манту не можна мочити

Вода на шкірі ніяк не може вплинути на пробу Манту. Адже ін’єкція туберкуліну вводиться підшкірно, куди вода сама по собі не проникає. Втім, Манту справді не варто терти чи дряпати. А ось мочити можна (більше).

Міф: Часник і цибуля захищають від грипу

Багато хто переконаний, що вживання великої кількості цибулі та часнику робить організм невразливим до вірусів, а цибуляні і часникові випари знезаражують повітря. Так от, це дурниця. Навпаки, зловживання часником і цибулею може призвести до проблем зі шлунком (більше).

Міф: Якщо рану помастити перекисом водню, то це допоможе їй швидше загоїтися

Трипроцентний розчин перекису водню, який багато українців використовують при незначних пораненнях, нічим не допомагає у знезараженні і загоєнні рани. З тим же успіхом рану можна промити проточною водою (більше).

Міф: Флюорографія виявляє туберкульоз

Насправді, флюорографія дозволяє виявити тільки розвинуті форми захворювання. На ранній стадії хвороба не призводить зміни в легенях, тому навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже.

Щоб виявити наявність чи відсутність туберкульозу, треба здати аналіз на мокротиння – результат буде за дві години (більше).

Міф: Дисбактеріоз

Часто українські лікарі, коли не бачать очевидної причини порушень, можуть направити «здати аналізи дисбактеріоз». Але такого діагнозу у світі взагалі нема, під симптомами, які у нас описують словом «дисбактеріоз», можуть ховатися багато різних хворіб, які потрібно досліджувати в кожному конкретному випадку.

Окрім того, якщо ви підете в різні лабораторії та здасте декілька таких аналізів в один день – всі вони покажуть різні результати (більше).

Міф: Вегето-судинна дистонія

Діагнозу «вегето-судинна дистонія» не існує у міжнародній медицині. Якщо колись вам або вашим близьким записали в медичній картці три загадкові літери ВСД – забудьте про них. Це великий совєтський міф, який народився за відсутності доступу до бази джерел доказової медицини.

Проте зітхати з полегшенням також не поспішайте. Насправді, це також може свідчити про дуже різні хвороби, які треба діагностувати після ґрунтовних обстежень. Якщо ж лікар натомість пише пацієнту у медичній картці «ВСД» та відправляє пити вітаміни й легкі заспокійливі, це означає, що він буквально «зливає» справжню проблему (більше).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here