Родина у Перемишлянах, що на Львівщині, не пробачить лікарям смерть їхньої матері та бабусі. 79-річна жінка впала зі сходів у себе вдома та зламала руку. Лікарі, окрім рентгену руки та УЗД внутрішніх органів, не призначили їй нічого, хоч стан пацієнтки щодня погіршувався. За три дні вона померла у районній лікарні.

У неділю пообіді 79-річну жінку привезли до районної лікарні Перемишлян. Ще в машині швидкої запідозрили перелом плечової кістки.

«Зробили рентген зразу ж на руку і більше нічого», – каже син жінки Володимир Жеребецький.

Хірург призначив спеціальний бандаж і залишив хвору у хірургічному відділенні. Жінка не могла встати з ліжка і скаржилась на біль у животі. Тож рідні попросили зробити ультразвукове обстеження.

«Розривів печінки, селезінки не було, дивились жовчний міхур, тому що в неї були болі в епігастрії, в неї жовчний міхур був трошки розтягнутий, збільшений. Були камінчики давно вже виявлені. Рідини в черевній порожнині не було виявлено», – розповів узедист Тарас Мацейко.

Родичі розповідають, що рентгену інших органів їхній мамі більше не робили, як і жодних аналізів. Вже у ніч на середу жінка почала важко дихати і задихатись. Помочі просили вже у чергового лікаря.

«Я кажу: може, маску їй дати. Він каже: тут нема розводки і кисневої подушки. Тут взагалі нічого нема. Я кажу: ну може десь купити можна в аптеці. Я ж не лікар, я не знаю, що можна купити. Я хотів врятувати маму. В аптеці такого нема, має тільки лікарня. Тоді для чого така лікарня потрібна в Перемишлянах, яка не може врятувати людину», – додав син Володимир Жеребецький.

На ранок 79-річна Софія Жеребецька померла. Що стало причиною, з’ясували після розтину судмедексперта.

«В баби було зламано три ребра з одної сторони, одне з другої. В жовчі взагалі каміння є, але жовчний сухий повністю. Судмедексперт сказав, що 3 літри води було і що рука була зламана. Що перелом був дуже тяжкий. Чого їй не поставили за три дні гіпс – він не розуміє», – розповіла онучка Оксана Купецька.

У висновку експерт також причиною смерті вказав гостру легеневу-серцеву недостатність та закупорку тромба. Хірург Петро Зубаль пояснює: до Львова не скерував пацієнтку, бо за симптоматикою не бачив такої потреби. А патологія, від якої померла жінка, за його словами, не передбачувана.

«Можливо, ми не зробили все, що має бути належне, але причина смерті – це є випадок. Він тяжко діагностується, тяжко лікується в умовах центральної лікарні. Мені дуже жаль, що так сталось. Можливо, є доля нашої вини», – прокоментував хірург Петро Зубаль.

Якщо буде доведена провина, хірургу загрожує до двох років позбавлення волі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here