Медреформа у вторинній ланці — тобто в лікарнях, розпочнеться вже наступного року. Національна служба здоров’я вже розробила попередні тарифи на медичні послуги та анонсувала перші зміни.

Сімейна лікарка Оксана Савчишин має понад 1500 підписаних декларацій. Щодня на прийом приходять приблизно 25 львів’ян.

«Зараз в нас, напевно, найскладніший такий етап, він є перехідний етап. Ми всі вчимося: ми вчимося, пацієнти вчаться. Дуже добре, що створили зараз цей електронний запис, бо пацієнт може планувати свій час, він бачить, коли у мене є вільне місце», — каже сімейна лікарка поліклініки 4-ї лікарні Оксана Савчишин.

«Ну, наразі все по запису, вчасно. Воно, може, правильно, бо менше часу в чергах і в тому всьому», — додає пацієнтка цієї поліклініки пані Тетяна.

Західноукраїнський спеціалізований дитячий медцентр належить до вторинної ланки медицини. Реформа цих стін торкнеться на початку наступного року. Тут вже виконали всі умови, аби підписати угоду з національною службою здоров’я — автономізувалися, закупили обладнання, отримали необхідні ліцензії.

«На сьогоднішній день реформа розпочалася. Вона активно йде вперед, і ми дуже підтримуємо цю реформу і готові до неї долучитися якнайшвидше, в максимально короткий час», — пояснює заступниця головного лікаря Західноукраїнського медцентру Олена Козлова.

Все — аби отримувати гроші не за кількість ліжок, а за кожного пацієнта окремо. Як і на первинці — під час суттєвішого лікування або екстреної допомоги пацієнт зможе самотужки обрати медзаклад. Тож гроші, як і в поліклініках, ходитимуть за пацієнтами. І в лікарів вторинної ланки, кажуть в НСЗУ, зарплата теж має зрости.

«Для тих, хто виконує більше роботи, кого обирають пацієнти, хто цю роботу робить якісно, є хороші новини. Ті, хто легально хоче в новій системі заробляти, отримувати дохід, він таке право отримає. Але будуть і ті, які будуть втрачати. Тому що їх з якихось причин пацієнти перестануть обирати», — каже голова Національної служби здоров’я Олег Петренко.

НСЗУ встановить і тарифи на медпослуги. Але платитиме не пацієнт, а Національна служба здоров’я України. За попередніми розрахунками, за одного пацієнта з інсультом служба платитиме лікарні понад 19 тисяч, з інфарктом — майже 16 тисяч, пологи вартуватимуть 8,5 тисяч. Але всі ці кошти оплачує НСЗУ, пацієнту вкладати гроші непотрібно.

«Це той тариф, який ми сплатимо закладу, який буде відповідати вимогам і укладе з нами договір. Тобто ми починаємо не фінансувати заклади, а закуповувати в них послуги конкретні, які вони надають конкретним людям», — додає Олег Петренко.

Такі зміни мають запрацювати з 1 квітня наступного року у тих закладах, які підпишуть угоду з НСЗУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here