Міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька розповіла, що запускає в Україні Офіс пацієнта – нову структуру, що працюватиме як гаряча лінія для прийому скарг, але ефективніше і не лише у телефонному режимі. Очолить його сама Скалецька.

Деталі про те, як саме працюватиме нова структура і чим вона відрізнятиметься від тих відомств, які вже працюють, розповів радник Скалецької Дмитро Раімов у коментарі виданню «theБабель».

За його словами, насамперед Офіс пацієнта стежитиме за дотриманням прав пацієнтів.

«Наприклад, в Офіс можна буде поскаржитися на неякісне медобслуговування, корупцію та хамство лікарів. Каналів зв’язку буде кілька: телефон, месенджери або особиста зустріч у МОЗ. Скарги та пропозиції розподілятимуть по фахівцях, деякі одразу розглядатиме сама Скалецька», – розповів Раімов.

Для порівняння, зараз скаргу можна подати на гарячу лінію або написати листа. Але в МОЗ впевнені, що ця система працює неефективно: на листи чиновники реагують рідко, а на гарячу лінію складно додзвонитися. Вона залишиться як частина нового Офісу.

Радник очільниці МОЗ додав, що якщо пацієнт розповість, що лікар поводиться неетично, у лікарні брудно чи немає ліків, Офіс порадить міністру направити туди перевірку. А якщо пацієнт постраждає від лікарської помилки чи побачить, що лікар бере хабар, то юристи Офісу допоможуть скласти заяву в поліцію. Такі випадки міністр контролюватиме особисто. В Офісі пацієнта буде секретаріат, чия функція — рекомендувати міністру рішення. Якщо проблему пацієнта так і не вирішать, тоді перевірятимуть співробітників Офісу.

На запитання про те, як Офіс пацієнта надаватиме відповіді тим, хто до нього звертався, Раімов зазначив, що алгоритм зворотного зв’язку поки розробляють. Проте він запевнив, що повідомляти пацієнтів будуть змістовно, а видавати їм відписки – заборонять.

Офіс обіцяють представити до кінця вересня. Окремий бюджет на нього не виділятимуть — у будівлі МОЗ є вільне приміщення. Для запуску потрібно лише управлінське рішення Скалецької, пояснив її радник Дмитро Раімов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here