Якщо кількість хворих на коронавірус перевищить 2% населення, захисних засобів не вистачить

Якщо не зміниться динаміка захворюваності на коронавірус, то пік хвороби в Україні очікується 14 квітня. Про це сьогодні під час брифінгу на Тернопільщині повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, інформує УНІАН.

При цьому він наголосив, що зараз докладається максимум зусиль, аби уникнути піку.

«У нас є прогноз піку захворюваності, але ми робимо все для того, щоб цей прогноз не збувся. Якщо буде динаміка така як сьогодні, а ми маємо десь 30% приріст захворюваності щодня, то пік може настати з 14 квітня. Водночас превентивні заходи, які уряд днями прийняв, дозволять розтягнути нам цей період. Наше головне завдання – не допустити піку, а розтягнути захворюваність у часі, для того, щоб система охорони здоров’я без збою надавала медичну допомогу всім, хто її потребує», – сказав Ляшко.

Він додав, що для покращення алгоритму виявлення хворих на коронавірус тепер на наявність Covid-19 перевірятимуть усіх хворих на пневмонію.

Головний санлікар допустив, що через недотримання умов карантину Україна може повторити сценарій Італіії та Іспанії.

Він заявив, що якщо кількість хворих на коронавірус перевищить 2% населення, захисних засобів не вистачить.

«Ми розглядаємо різні сценарії. Зараз засобів індивідуального захисту є достатньо для реагування на перших порах. Але якщо ми не будемо дотримуватися умов карантину і інфікованість перевищить 2% населення, цих засобів не вистачить. Бо буде масове надходження хворих на коронавірус і ми можемо повторити сценарій Італіії та Іспанії. Їхні системи охорони здоров’я були паралізовані. Не думайте, що наша не буде паралізована. Тому я ще раз закликаю всіх свідомо віднестися до карантину», – сказав Ляшко.

В першу чергу до самоізоляції він закликав людей віком понад 60 років, а також осіб, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунну систему.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here