Зміни в охороні здоров’я ніколи не проходили легко і просто. Навіть тоді, коли всі визнавали, що з тим чи іншим у нас не все гаразд, завжди знаходилися ті, які твердили: нехай буде так, як було, тільки б нічого не міняти. Але без змін не можливий рух вперед.

Нині болючою і дражливою темою для багатьох стала тема приєднання Львівського обласного дитячого психоневрологічного диспансеру до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (ЗУСДМЦ). Дітей та їхніх батьків лякають тим, що їх, мовляв, викинули на вулицю, вони не отримуватимуть належної медичної допомоги тощо. Але це – дезінформація.

Ми з колегами із нашого Центру хочемо донести до мешканців Львівщини, що від такого об’єднання діти, що мають ті чи інші проблеми психічного здоров’я, здобудуть значно більше можливостей і кращу якість лікування.

Ми подбали про те, щоб на Дністерській, 27 для пацієнтів, які перейдуть до нас із обласного дитячого психоневрологічного диспансеру, були кращі умови для амбулаторного і стаціонарного лікування.

Щиро прагнемо, щоб і колеги, працівники диспансеру, також відчули себе у нашому колективі, як вдома. Хоча і нам складно, ми дещо обмежуємо у комфорті наш лікарський персонал, однак ми щиро робимо кроки на зустріч.

Хочу зазначити, що вся потужна лікувально- діагностична база ЗУСДМЦ є до послуг усіх діток і їх лікуючих лікарів. Тобто, у межах одного приміщення, без додаткових скерувань і домовленостей діти зможуть отримати необхідні консультації фахівців з 19 педіатричних спеціальностей. Також є усі умови для тестування та інструментальних методів діагностичних обстежень (нові сучасні рентген- і УЗ-діагностика, енцефалографія, ЕхоКГ, ендоскопічні методи, функціональна діагностика, аудіометрія тощо).

До речі, у нашому Центрі є одна з найсильніших лабораторій в області з найновішим унікальним обладнанням, яка дає пацієнту весь асортимент клінічних, біохімічних, імунологічних та бактеріологічних показників. Відповідно кожна дитина буде мати не тільки консультацію психіатра, психолога чи психотерапевта, але й супровід цілої багатопрофільної команди, оскільки ми практикуємо мультидисциплінарний підхід не просто до пацієнта, а до родини з дитиною.

ЗУСДМЦ у ліцензії на право ведення медичної практики має напрям – дитяча психіатрія. Ми розширяємо значно цей підрозділ і відкриваємо Клініку психічного здоров’я із вже давно працюючими та новими програмами різного напряму. Це, зокрема, програми для дітей з аутизмом, розладами мовлення, розладами харчової поведінки, дружній до молоді центр «Діалог», а також програму сімейного консультування і психотерапії та інші спеціальні програми.

Амбулаторна допомога дітям, які раніше лікувались у диспансері на вул Драгоманова, буде надаватися у нових спеціально виділених і відремонтованих окремих приміщеннях консультативної поліклініки ЗУСДМЦ, яка значно розширює свої можливості, оскільки незабаром ми вводимо двозмінний графік роботи. У нас працює попередній запис пацієнтів до лікаря. Для зручності плануємо виділити ще окрему телефонну лінію для пацієнтів Клініки психічного здоров’я.

Хочу звернути увагу і на те, що дитячі психіатри дитячого психоневрологічного диспансеру забезпечували консультативний прийом дітей на базі поліклінік м. Львова. Ця практика буде продовжена і надалі. Ми узгодимо відповідні документи з управлінням охорони здоров’я міськради.

Людей лякають, що у диспансері на Драгоманова зараз є 40 ліжок, а на Дністерській їх не буде. Але це старі, успадковані ще від союзу нормативи, які прив’язували посади медиків до ліжка стаціонару. Вже немає того підходу, що як немає ліжка, то немає пацієнта. Наша медицина попрощалася нарешті з планами ліжко-днів, уже нема вимоги лягати у диспансер перед оформленням інвалідності чи скеруванням у школу-інтернат.

Натомість ми впровадили електронну реєстратуру, електронний документообіг, незабаром будуть електронні рецепти і лікарняні. Кожен пацієнт, який звернеться до ЗУСДМЦ і буде мати потребу у госпіталізації отримає ліжко і палату для лікування, а також команду медиків, яка його буде супроводжувати.

А для спокою тих, хто рахує ліжка, зазначу, що у формалізованій ліжковій структурі ЗУСДМЦ, яка динамічно змінюється від потреби, ми передбачили 30 ліжок дитячої психіатрії. Усі ж діти з гострими станами, які потребують госпіталізації у закритому відділенні, як і раніше будуть лікуватися в обласній психіатричній лікарні. Дітки ж неврологічного профілю і далі будуть лікуватися як у ЗУСДМЦ, так і у міській дитячій лікарні на Орлика.

Щодо працевлаштування колег з психоневрологічного диспансеру. Спільно з ліквідаційною комісією ми запропонуємо роботу працівникам диспансеру у всіх структурних підрозділах нашого Центру. До речі, ще торік деякі працівники диспансеру перейшли працювати до Центру і до обласної клінічної психіатричної лікарні. На жаль, після переходу на фінансування від НСЗУ всі лікарні Львівщини очікує більше чи менше скорочення працівників. Про це було озвучено на останніх нарадах у департаменті і на сесії обласної ради. Ми працюємо над тим, щоб скорочення якнайменше торкнулося працівників обох наших закладів.

Для нас надзвичайно важливим є і те, що ми зможемо перейняти вагомий досвід колег, які перейдуть до нас працювати. Ми маємо у складний час реформування медицини в Україні об’єднати наші сильні сторони і подолати разом труднощі і проблеми.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here