На вихідних у львівській «Школі штудерної ультразвукової діагностики» пройшов дводенний практичний семінар для УЗД- спеціалістів. Під час нього професор Ягелонського університету Марцін Вєхець та доктор Агнєшка Ноцунь презентували новий винахід – 3D-окуляри, які допомагають лікарям точніше виявляти вади серця у плоду.

Винахід навчає сканувати серце плоду на основі ЗD-моделей органу з різноманітними вадами. Таким чином, лікарям стає легше виявити проблему та вжити заходів для її вирішення.

Згідно з даними ВООЗ, вроджені вади серця зустрічаються з частотою від 4 до 8 немовлят на 1000 новонароджених. Перебіг цієї патології буває дуже складним та критичним, через що близько 35% дітей народжених з вадами серця помирають в перші тижні або місяці життя. Уникнути трагічних наслідків допомагає рання діагностика патології ще в утробі матері.

Пренатальна діагностика вроджених вад серця практикується серед лікарів вже десятки років та постійно зазнає позитивних змін. А 3D-окуляри професора Марціна Вєхеця та доктора Агнєшкі Ноцунь презентовані у «Школі штудерної ультразвукової діагностики» роблять прорив у цій сфері та зможуть врятувати десятки дитячих життів.

«Вроджені вади серця, які виникають ще у внутрішньоутробному періоді, виявляють до народження лише у 40% випадків. Вони трапляються приблизно в 1% плодів. Хоча важко переоцінити їх значення, адже це – друга серед найпоширеніших причин дитячої смертності після народження», – розповів професор Ягелонського університету Марцін Вєхець.

Спеціалісти УЗД з усієї України отримали можливість ознайомитися з приладом та спробувати його у роботі одразу після польських колег – адже ЗD-окуляри представили у «Школі штудерної ультразвукової діагностики» після першої презентації у Кракові.

«Ми запрошуємо відомих лекторів з-за кордону, долучаємо наших українських лікарів, які можуть розказати про новинки, власні досягнення та найновіші технології у світі», – зазначив директор «Школи штудерної ультразвукової діагностики» Ігор Волошин.

Відтак, завдяки дводенному практичному семінару сфера пренатальної діагностики вад серця в Україні може стати на рівень вищою. Цей фактор зможе зменшити кількість смертей серед новонароджених.

Про інші семінари та навчання можна дізнатися на сайті «Школі штудерної ультразвукової діагностики» на сайті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here