Прокуратура відмовилася від державного обвинувачення у кримінальному провадженні про отримання хабара екс-заступницею головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні Наталією ван Доеверен. Відповідну постанову про відмову прокурора від державного обвинувачення оприлюднив її адвокат Олег Мицик ввечері 28 листопада.

«Щиро вітаю Наталію Романівну Ван Доеверен та всіх причетних з неймовірною для нашої правоохоронної системи подією: прокурор відмовився від обвинувачення в повному обсязі у найрезонанснійшій замовній справі останніх років! Сьогодні рівно три роки, як була влаштована ця мега провокація. Одночасно вітаю з законною та справедливою перемогою!», – написав адвокат Олег Мицик.

«Я задоволена таким завершенням справи. + Що стосується тих осіб, які реалізовували це замовне кримінальне переслідування і тих осіб, які замовляли, то вони ще сьогодні не покарані», – сказала головна лікарка шпиталю ім. Митрополита Шептицького Наталія ван Доеверен.

Зараз захист лікарки подаватиме позов на стягнення збитків за моральну шкоду, втрати внаслідок відсторонення за рік від роботи та юридичні послуги.

«У випадку виправдання особи спеціальним законом регулюється порядок стягнення шкоди. Наталі Романівній гарантовано виплату всіх юридичних послуг, які вона понесла у зв’язку зі своїм захистом. Їй гарантована моральна шкода у розмірі не менше як мінімальна заробітна плата, а з 1 січня це майже 5 тис грн – за весь період перебування під судовим слідством – це 36 місяців», – наголосив адвокат Олег Мицик.

Нагадаємо, Наталію ван Доеверен, на той час заступницю головного лікаря Львівської клінічної обласної лікарні, затримали у листопаді 2016 року, звинувативши її в отриманні хабара у 6000 грн від пацієнтки.

Наталія ван Доеверен одразу почала публічно заявляти, що справа проти неї сфабрикована, і замовником справи вона вважає головного лікаря ЛОКЛ Михайла Гичку. Під час судового розслідування двоє свідків спочатку заявляли, що давали їй гроші. Але згодом один із них – Дмитро Бадьора – зізнався, що насправді хабара лікарці не приносив, а неправдиві свідчення надав під тиском правоохоронців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here