Ізраїльський досвід ― для українських кардіологів. У Львові медики лікарні швидкої допомоги переймають кращі практики фахівців з Тель-Авіва. Провідний ізраїльський кардіолог Ієгуда Леві презентував комплексний досвід лікування складних серцево-судинних захворювань. Візит відбувся завдяки співпраці між Львовом і Першим медичним центром Тель-Авіва.

«В мене був інфаркт в 2015 році. А тепер от майже два роки і він повторився. В мене повторний інфаркт. Лікували крапельницями і коронографію робили, дивилися судини», ― розповів пацієнт кардіологічного відділення інтенсивної терапії 51-річний Роман.

У цьому відділенні інтенсивної терапії легких пацієнтів не буває. Але цього разу разом із нашими лікарями їх консультували колеги з Ізраїлю.

Доктор Ієгуда Леві у Львові провів два дні. Розповідав про світові практики діагностики та лікування серцевих хвороб. І не лише кардіологам, а й терапевтам та сімейним лікарям, до яких пацієнти зі скаргами на серце мали б звертатись найперше. Але нерідко собі ж на біду зволікають.

«Проблема дуже актуальна, бо пацієнти в нас дуже часто запущені, дуже часто не спостерігаються сімейними лікарями і можливість лікуватися в них дуже скромна, скажемо так», ― зазначила завідувач кардіовідділення для інфарктних хворих Людмила Полторак.

Співпраця з ізраїльськими колегами, кажуть у кардіології лікарні швидкої допомоги, буде корисною. Адже на рік тут приймають не менше 1200 пацієнтів. Більше половини із них з гострими патологіями.

«Там, де є потужна кардіологія, смертність пацієнтів суттєво знижується, вони навіть не потрапляють до кардіохірургів. Тому наш візит дуже важливий – щоб зменшити кількість операцій і смертність у місті», ― наголосив керівник Першого медичного центру Тель-Авіва (Ізраїль) Роман Гольдман.

Взаємні консультування та обмін досвідом триватимуть і далі. Поміж тим рівень львівських медиків ізраїльтяни визнають належним.

«Я приємно вражений від того, що побачив у цьому центрі. Гадаю, професійність лікарів тут не поступається рівню західних клінік», ― поділився провідний кардіолог Ізраїлю Ієгуда Леві.

Щоправда, можливості української медицини порівняти із європейською поки що складно.

«Ті самі стенти є від копійчаних до дуже дорогих. Але минулого року два тендери із закупівлі стентів були скасовані, тому що на тендер в управління охорони здоров’я подавалися фірми, які пропонували дешеві і неякісні з точки зору наших спеціалістів. І тільки з третього разу нам вдалося провести цей тендер», ― розповів начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Через брак державних коштів профінансувати діагностику та лікування серцевих захворювань у Львові вирішили з міського бюджету. Цьогоріч це буде 15 мільйонів гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here