Львівська міськрада проголосувала за створення трьох нових некомерційних стоматологічних поліклінік, щоб продовжити реформу комунальної стоматології, яка зупинилась через низку судових позовів. Як і передбачала реформа стоматології, у цих поліклініках стоматологи офіційно отримуватимуть оплату за свої послуги від всіх мешканців, крім пільговиків.

Під час засідання сесії 20 липня 42 депутати Львівської міськради проголосували за ухвалу, яка передбачає створення нових комунальних неприбуткових підприємств – стоматологічних поліклінік №2, 7 та 8.

«У лютому 2017 року була прийнята ухвала, яка регламентувала перетворення комунальних установ стоматологічних поліклінік Львова № 1, 3, 4, 5 на комунальні некомерційні підприємства з такими самими номерами. Передбачалася зміна організаційно-правової форми з бюджетної установи на комунальне некомерційне підприємство, що дозволяло стоматологам офіційно отримувати плату за надані стоматологічні послуги від тих пацієнтів, які не потрапляють до пільгових категорій. Вартість послуг пільговим категоріям – дітям, ветеранам, учасникам АТО, почесним донорам, пенсіонерам – мав відшкодовувати бюджет. Таким чином пацієнти би платили за послуги в касу – чисто, прозоро, гідно і для лікаря, і для пацієнта. А ті, хто має пільги, отримували б справжню безкоштовну допомогу за кошти бюджету», – розповів ZAXID.NET начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

Планувалося, що всі чотири комунальні стоматології перетворять на некомерційні підприємства до початку червня 2017 року. Однак досі, за словами Володимира Зуба, реформу вдалося втілити лиш в поліклініці №1, розташованій на просп. Шевченка в центрі Львова, яка тепер працює за принципом самоокупності.

«Інші стоматології судяться з ЛМР і намагаються затягнути судовий процес», – зазначив Володимир Зуб. Через низку судових позовів реформування поліклінік № 3, 4 та 5 призупинили.

Разом з тим, депутати ЛМР під час засідання сесії 20 липня не підтримали виділення чергової суми з бюджету на зарплатню стоматологам. Так, за ухвалу, яка передбачала виділення 4,42 млн грн на зарплатню за рахунок скорочення фінансування акушерської допомоги вагітним і зменшення коштів на придбання ліків для пільговиків, не проголовував жоден депутат.

Як працюватимуть три досі не реформовані стоматології за умови відсутності коштів на зарплатню, наразі невідомо. Проте, за словами Володимира Зуба, окрім лікарів-протестувальників, у цих поліклініках є чимало стоматологів, готових перейти до некомерційних комунальних стоматологій.

«Тому ми прийняли рішення створити з нуля нові комунальні некомерційні підприємства, щоб все-таки збільшити кількість закладів, які можуть надавати безкоштовну допомогу пільговикам», – пояснив Володимир Зуб.

Попередньо три нові стоматології № 2, 7 та 8 планують зареєструвати за юридичними адресами звичайних поліклінік.

Стоматології № 3, 4, 5 мерія не ліквідовуватиме і сподівається, що вони з часом також перетворяться на некомерційні підприємства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here