Президент України Петро Порошенко доручив Кабінету Міністрів перевірити ефективність скасування додаткової реєстрації для іноземних медичних препаратів, які зареєстровані в країнах Євросоюзу та «Великої сімки», а також ціни на них в українських аптеках.

Як нагадала прес-служба президента, раніше в Україні ліквідували реєстрацію медпрепаратів, які вже пройшли цю процедуру в ЄС та країнах «Великої сімки». «Це рішучий крок, щоб подолати корупцію, зокрема у фармакології, подолати бюрократію », – сказав Петро Порошенко в п’ятницю, 16 червня, на заходах з нагоди Дня медичного працівника, повідомила його прес-служба.

Президент зазначив, що мета цього кроку – щоб ціни на ліки в українських аптеках не були вищими, ніж у країнах ЄС і США. «Доручаю уряду ретельно перевірити ефективність скасування необхідності додаткової реєстрації для найкращих іноземних препаратів, і ціни», – сказав він.

Він також закликав Верховну Раду прискорити медичну реформу в Україні.

«Система, яку ми успадкували від Радянського Союзу і штучно зберегли протягом усіх цих 25 років, є абсолютно непристосованою до нових соціальних і економічних реалій. Нам зараз негайно потрібні принципові зміни», – сказав президент, якого процитувало агентство «Інтерфакс-Україна».

Нагадаємо, парламент раніше ухвалив у першому читанні лише один законопроект з пакету медичної реформи, а інший – провалив.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here