Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що урядовою програмою «Доступні ліки» скористалися понад 8 млн жителів України.

«Загалом уже понад 8 млн українців скористалися “Доступними ліками”. Наразі в реєстрі 258 препаратів, які хворі можуть отримати повністю безкоштовно або з невеликою доплатою», – написав він у Facebook.

За словами прем’єр-міністра України, завдяки цій програмі лікування стало більш системним, а пацієнти можуть не переривати курс прийому препаратів через брак коштів.

«Всесвітня організація охорони здоров’я підтвердила, що урядова програма “Доступні ліки” спростила українцям доступ до лікування і допомогла знизити ціни на препарати», – додав Гройсман.

Нагадаємо, програма «Доступні ліки» працює з 2017 року. Вона дає змогу людям з серцево-судинними захворюваннями, діабетом II типу та бронхіальною астмою отримувати медикаменти в аптеках безкоштовно або з незначною доплатою. Аптекам вартість цих медикаментів відшкодовує держава. Аптеки, в яких діє ця програма, позначені спеціальними наліпками. Загалом в Україні станом на 20 квітня налічується 6179 таких аптек.

Водночас з квітня 2019 року діє електронний рецепт, який може виписати лише той сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким пацієнт має підписану декларацію. При цьому за таким рецептом пацієнт може отримати ці ліки в будь-якій аптеці, що бере участь у програмі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here