Під час дебатів 19 квітня Зеленський заявив, що не вважає вдалою проведену медреформу

Понад 50 громадських організацій звернулись до кандидата в президенти Володимира Зеленського через озвучену ним напередодні під час дебатів на НСК «Олімпійський» критику медичної реформи. Відповідна заява опублікована на Facebook-сторінці спільноти «Пацієнти України».

У своїй заяві представники ГО вказують, що були шоковані оцінкою трансформації системи охорони здоров’я під час дебатів кандидатів у президенти, яку надав Володимир Зеленський.

«Протягом 26 років українська медицина була територією смерті і всеосяжної корупції. За 26 років з набуття Україною Незалежності відбулась 21 невдала спроба ухвалити Закон, який би дозволив вилікувати хвору систему охорони здоров’я України. У 2017 році – з 22 спроби, завдяки титанічним зусиллям нинішньої команди Міністерства охорони здоров’я України, було ухвалено і успішно впроваджується Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», яким передбачена зміна принципів фінансування системи охорони здоров’я», – йдеться в заяві.

Представники громадських організацій нагадали кандидатові в президенти, що система охорони здоров’я, яка має бути впроваджена згідно з Законом, має на меті впровадження принципу «гроші йдуть за пацієнтом». Система, яку українці вирішили розбудувати, отримала повну підтримку Всесвітньої організації охорони здоров’я та позитивну оцінку від експертів з європейських країн.

«Свого сімейного лікаря обрали 27 мільйонів Українців. 70% наших співгромадян задоволені своїм вибором. Тисячі сімейних лікарів уже відчули ефект першого етапу реформи і отримали зарплати в 3-5 разів разів вищі, ніж раніше», – йдеться у тексті поширеної заяви.

Крім того, представники ГО звернулися до Зеленського з вимогою публічно зазначити свою політичну позицію щодо низки питань.

«Ми звертаємось до Вас з вимогою публічно зазначити свою політичну позицію щодо трьох питань:

– Чи підтримуєте Ви принципи трансформації системи фінансування охорони здоров’я, яка зараз відбувається, і чи готові Ви допомогти прискорити реформу охорони здоров’я в лікарнях?

– Чи підтримуєте Ви команду реформаторів, яка зараз впроваджує медичну реформу?

– Чи зробите Ви все від Вас залежне, щоб забезпечити реалізацію норми Закону України про фінансування системи охорони на рівні 5% ВВП?», – йдеться в заяві.

Зазначимо, що ввечері 19 квітня під час дебатів кандидат в президенти України Володимир Зеленський заявив, що не вважає вдалою проведену медреформу.

У своєму завершальному спічі Зеленський заявив: «Медицина. Щодо реформи. Скажіть мені будь ласка. Якщо якісних ліків немає, якщо нормальних цін на ліки немає, якщо нормальних умов у лікарнях немає, якщо нормальної зарплати у лікарів немає, яка це нафіг реформа? З приводу доріг мені нічого сказати, оскільки доріг немає. І з приводу війни. Ми зробимо все, щоб її закінчити. Велике спасибі».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here