У Польщі хочуть полегшити працевлаштування лікарів з країн-не членів ЄС

Польське Міністерство охорони здоров’я анонсовало проект закону, який дасть можливість полегшити працевлаштування лікарів з країн-не членів ЄС, зокрема й України. Лікарям з-за кордону дозволять працювати без підтвердження диплому та складання іспиту на отримання звання лікаря. Про це в четвер, 24 жовтня, повідомило польське видання Gazeta Prawna.

У Польщі хочуть заохотити медиків з країн, які не є членами ЄС, працювати у місцевих лікарнях. А запропоновані зміни дозволять обійти, або принаймні відтермінувати, процедуру підтвердження іноземних дипломів про освіту.

Водночас польські медики вбачають у таких змінах подвійні стандарти. У Міністерстві охорони здоров’я коментують, що цей варіант розглядають, аби залатати кадрові дірки.

Повідомляється, що багато лікарів з України працюють у Польщі. Але через те, що процес підтвердження диплому є тривалим та дорогим, українці здебільшого займають посади санітарів та медсестер.

Ярослав Федоровський, президент Польської федерації лікарень, пояснив, що схожу практику використовують й у інших європейських країнах.

«Ми маємо перевагу в тому, що лікарі, які претендують на роботу в Польщу, це люди, які досить добре знають польську мову. І ми повинні використовувати це, щоб перетворити зробити наші лікарні успішними», зазначив він.

Повідомляється також, що проект закону вже скерували до юридичної комісії Сейму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here