Президент підписав Закон України щодо діяльності закладів охорони здоров’я

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності установ охорони здоров’я». Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента.

Закон передбачає впровадження заходів з реформування системи охорони здоров’я України для створення мережі державних і комунальних медичних установ з достатнім рівнем самостійності для ефективного і своєчасного медичного забезпечення населення.

Згідно з текстом документа закладу охорони здоров’я отримали можливість отримання фінансової та управлінської автономії для забезпечення фінансових, матеріально-технічних ресурсів системи охорони здоров’я. При цьому, у відповідності зі ст. 49 Конституції України, існуюча мережа державних і комунальних закладів охорони здоров’я не буде скорочена, ці установи залишаться у державній та комунальній власності і не підлягають приватизації.

Документом також встановлено спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров’я – державних та комунальних закладів – у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства; уточнено існуюча гарантія, що кошти, не використані закладом охорони здоров’я (крім державних та комунальних закладів) у поточному році, можуть бути використані на фінансування діяльності установи (зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази); врегульовано окремі питання, пов’язані з договорами про медичне обслуговування населення, будуть полягати у відповідності зі спеціальним порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію після закінчення шести місяців з дня набрання чинності цього Закону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here