У проекті державного бюджету на 2020 рік на централізовані закупівлі ліків передбачено лише 6,6 млрд грн, що покриває лише 40% потреби хворих у препаратах. Таким чином 1,2 млн пацієнтів лишаються без ліків, повідомив благодійний фонд «Пацієнти України».

«Щоб покрити 100% потребу в ліках та медичних виробах необхідно виділити 17 млрд грн», – повідомив фонд у п’ятницю, 27 вересня.

Також «Пацієнти України» зазначили, що у проекті держбюджету на 2020 рік сильно урізане фінансування на закупівлю ліків за багатьма напрямками у порівнянні з 2019 роком. Згідно з аналізом фонду, загалом 22 програми із 40 наявних отримали менше фінансування, в тому числі постраждали практично всі програми для рідкісних (орфанних) захворювань.

«У середньому рідкісні захворювання будуть профінансовані лише на 40% порівняно з 2019 роком. Такі показники зменшення фінансування у 2020 році можуть призвести до позбавлення лікування більш ніж 12 000 пацієнтів з рідкісними та іншими тяжкими захворюваннями, які потребують дороговартісного лікування та в подальшому ставить під ризик їхні життя», – наголошується у повідомленні фонду «Пацієнти України».

Фонд прогнозує, що найгірше становище з медикаментами будуть у людей з діагнозами «сімейна дистонія», «ювенільний ревматоїдний артрит», «гемофілія» і «недосконалий остеогенез».

У зв’язку з цим благодійний фонд «Пацієнти України» закликав уряд і Верховну Раду вжити всіх необхідних заходів задля захисту інтересів пацієнтів, забезпечити належне фінансування на закупівлю ліків від тяжких хвороб та відстояти збільшення фінансування на 2020 рік.

Нагадаємо, проект держбюджету на 2020 рік Верховна Рада ще не розглядала. Уряд зареєстрував його в парламенті 15 вересня, але пообіцяв відкоректувати його до листопада, коли держбюджет-2020 розглядатимуть у другому читанні.

Проект держбюджету-2020, зокрема, передбачає збільшення видатків на Офіс президента і Верховну Раду, зменшення видатків на субсидії, підвищення мінімальної зарплати і зростання прожиткового мінімуму. Також передбачається, що 40% держбюджету-2020 піде на погашення держборгу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here