Громадяни, які уклали декларації з лікарями первинної ланки (сімейними лікарями) в приватних клініках, можуть безкоштовно отримувати вакцини за календарем щеплень в комунальних і державних медичних установах, повідомили у Міністерстві охорони здоровв’я України.

«Зараз якщо ви підписали декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром з приватної клініки або лікарем-ФОП, вакцинацію можна пройти в будь-якому комунальному закладі охорони здоров’я», – процитувала інформацію МОЗ агенція «Інтерфакс-Україна».

Якщо лікар комунальної медустанови відмовляє у вакцинації декларанту приватної клініки, потрібно звернутися до головного лікаря, а якщо вирішити питання не вдалося, тоді варто звернутися до місцевого департаменту охорони здоров’я.

Зараз МОЗ погоджує механізм передавання приватним клінікам вакцин, що були закуплені за кошти держбюджету для пацієнтів, які уклали декларації з сімейними лікарями в таких клініках.

«Поки не варто шукати вакцин, гарантованих державою і безкоштовних для громадян за календарем щеплень, в приватних клініках. Наразі забезпечення вакцинами приватних медичних закладів – відповідальність керівництва таких закладів. Планується, що вакцини, закуплені за державний рахунок, стануть доступними в приватних клініках і кабінетах лікарів-ФОП, які уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Механізм передавання таким установам вакцин за кошти держбюджету зараз узгоджується МОЗ України», – уточнили у міністерстві.

Нагадаємо, з жовтня 2018 року пацієнти можуть безкоштовно робити щеплення за календарем щеплень в приватних закладах охорони здоров’я первинної ланки, а також у лікарів, що працюють як фізособи-підприємці. Крім того, згідно з календарем щеплень, імунобіологічними препаратами, закупленими за бюджетні кошти, будуть забезпечені пологові будинки незалежно від форми власності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here