У вівторок, 6 березня, пацієнти відділення гемодіалізу Львівської обласної клінічної лікарні вийшли на протест. Вони стурбовані, що в найближчий місяць їм забракне розхідних матеріалів для необхідних процедур. Також вимагали від Міністерства охорони здоров’я дозволити пересадку нирок не від донорів-родичів. Процедуру позаниркового очищення крові кожен із них проходить тричі на тиждень.

«Для того, щоб зробити гемодіаліз, окрім апарату штучної нирки, нам потрібні діалізатор, магістралі, голки. Цього року заблокували торги щодо цих матеріалів, почали говорити про те, щоби міняти апарати. Ми ж не піддослідні», – розповіла пацієнтка Ірина Куцьо, яка проходить процедури гемодіалізу 15 років.

На Львівщині гемодіалізу потребують 450 пацієнтів. Для них це безкоштовно. Проте для бюджету держави один сеанс обходиться у понад 1,7 тис. грн. Одноразові розхідні матеріали до лікарні надходять із Німеччини.

«Вони очищують організм і виводять із нього токсини, що накопичуються в організмі людей, впродовж двох днів», – пояснив працівник санітарного відділу Роберт Круль.

Тим часом керівник обласної клінічної лікарні Михайло Гичка переконує: без розхідних матеріалів пацієнти не залишаться. Проте, коли саме вони надійдуть до медзакладу, залежить від тендеру. Орієнтовно його планують провести за три тижні.

«Насправді, розхідного матеріалу нам вистачає ще до кінця місяця. Сподіваюся, що ми протримаємося. Єдине, чого нам бракує, – магістралей. Думаю, і з цієї ситуації ми вийдемо», – запевнив головний лікар Львівської обласної клінічної лікарні Михайло Гичка.

Дехто з пацієнтів не чекає дозволу на пересадку нирки в Україні. Їдуть у Білорусь. Там така операція коштує 70 тис. доларів США. До всеукраїнської акції «Нирка – наше життя» цими днями долучилися також Харків, Київ, Кривий Ріг, Хмельницький, Черкаси та Івано-Франківськ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here