Забракло голосів як за прийняття законопроекту, так й за повернення його на доопрацювання

Верховна Рада в четвер, 8 червня, відхилила проект закону №6329 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», який є частиною медичної реформи, пише LB.ua.

У парламенті не знайшлося голосів ні за прийняття законопроекту, ні за повернення його на доопрацювання в комітет, ні за повернення в Кабмін.

За даними Міністерства охорони здоров’я, законопроект мав узгодити статті, що визначають розподіл витрат між бюджетами, з новою моделлю фінансування первинної медичної допомоги і системи громадського здоров’я.

Передбачалося, що буде розширено спектр витрат, які можуть фінансуватися з держбюджету України. Він включав би нову програму фінансування послуг первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги уповноваженим центральним органом виконавчої влади, державні програми суспільного здоров’я і заходи подолання загроз і наслідків надзвичайних ситуацій, які можуть мати негативний вплив на здоров’я населення (епідемії, спалахи інфекційних хвороб і т.д.).

Законопроект точніше визначає ролі бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів і бюджетів об’єднаних територіальних громад у наданні медичної допомоги, яка, згідно з концепцією реформи, полягатиме не у фінансуванні послуг, а в розвитку та підтримці відповідних медзакладів, а також у фінансуванні місцевих програм громадського здоров’я.

Він мав закласти основу для формування регіональної мережі закладів громадського здоров’я, подолати прогалини в запобіганні розвитку захворювань і у формуванні здорового способу життя.

Нагадаємо,Верховна Рада у вівторок внесла до порядку денного сесії законопроекти про медичну реформу №6327 і №6327-1, №6329 і №6329-1. Законопроекти №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів» і №6329 «Про внесення змін до державного бюджету України щодо фінансування охорони здоров’я» внесені до Верховної Ради Кабінетом Міністрів; альтернативні законопроекти №№6327-1 і 6329-1 внесені народними депутатами.

Проект медичної реформи передбачає введення офіційної соцоплати за медичні послуги вторинної (спеціалізованої) і третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, починаючи з 2018. Згідно з пояснювальною запискою, реформа фінансування галузі триватиме з 2018 до 2021 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here