Кілька десятків вузьких спеціалістів, сучасне обладнання та кваліфікована допомога важким пацієнтам. Це — характеристики майбутніх опорних лікарень Львівщини. Уряд затвердив список таких медзакладів, усього в області їх буде дев’ять.

Новояворівська районна лікарня №1. Незабаром медзаклад має стати опорним — тобто від інших відрізнятиметься більшою кількістю лікарів та обладнанням для діагностики й лікування важких пацієнтів. У коридорах закладу, до якого і сьогодні приїздять із цілого району, людно. Відвідувачі лікарями цілком задоволені.

«Хороший спеціаліст. Молода, але така перспективна. Бачу, вона цікавиться всіма новинками в медицині», — розповідає про візит до сімейної лікарки пан Дмитро.

«Наша лікарня дуже гарно обладнана, на високому рівні обслуговування, лікарі дуже ввічливі і завжди прислухаються. Коли приходжу з якимись проблемами, обов’язково допомагають», — додає пані Катерина.

Зараз у лікарні працює майже 800 людей, з них – 130 лікарів і понад три сотні медсестер. До того що стануть опорним медзакладом, готові. Але, як кажуть в адміністрації, аби забезпечити той рівень діагностики та лікування, який є зараз, знадобився не один рік. Наприклад, 2016-го разом із поляками виграли грант та закупили необхідне обладнання.

«Із того проекту ми придбали комп’ютерний томограф, ультразвукові апарати, фіброгастроскоп, цистоскоп, операційний стіл, лампи для освітлення під час оперативних втручань. Пацієнти йдуть до класного, високопрофесійного лікаря. І ми поєднували: високий професіоналізм плюс добра апаратно-інструментальна діагностика», — розповів директор НКП «Новояворівська районна лікарня №1» Григорій Мороз.

А в планах на цей рік — укомплектувати відділення інтенсивного лікування та створити відділ фізичної реабілітації.

Лікарня швидкої допомоги у Львові. За здоров’ям мешканців області цілодобово пильнують понад три сотні лікарів. Стати опорною лікарня вже готова. Багатопрофільний медзаклад спеціалізується на інтенсивному лікуванні. Цьогоріч у лікарні відкрили відділення невідкладної меддопомоги.

«У складі лікарні лабораторне та інструментальне діагностичне обладнання. Основна вимога для опорних лікарень — наявність ангіографа і комп’ютерного томографа. Цього року за кошти міської ради було закуплено комп’ютерний томограф», — пояснює заступниця головного лікаря Лікарні швидкої допомоги Леся Кобецька.

Опорна лікарня працюватиме в режимі 24/7, а з будь-якого населеного пункту області до одного з таких медзакладів можна доїхати за годину. На доукомплектування у лікарень є ще три роки — з 2023-го мають запрацювати в такому режимі остаточно.

«Логістично в опорну лікарню будуть привезені всі найважчі пацієнти, які є в області, для продовження лікування. Опорні медичні лікарні будуть надавати медичну допомогу за пріоритетними напрямками, це такі, як допомога при інсульті, при інфаркті міокарда, при пологах і неонтологічна допомога. Також вони будуть приймати пацієнтів із гострою хірургічною патологією, пацієнтів із політравмою, пацієнтів із черепно-мозковою травмою», — додає в. о. директора обласного департаменту охорони здоров’я Андрій Васько.

Загалом у Львові буде 9-ть опорних медзакладів, а саме: Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова, Львівська обласна клінічна лікарня, Львівська міська лікарня №8, Червоноградська міська лікарня, Дрогобицька міська лікарня №1, Буська, Самбірська, Стрийська центральні районні лікарні, а також Новояворівська лікарня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here