На Львівщині стартував пілотний проект Кабміну «Доступні ліки», у рамках якого мешканці зможуть отримати ліки безкоштовно або із знижкою (понад 50%). Управління охорони здоров’я Львівської міськради уже підписало перші договори із 18 компаніями Львова, які беруть участь у цьому проекті.

Загалом це приблизно 150 аптек на території міста. ZAXID.NET отримав в управління охорони здоров’я ЛМР перелік усіх аптек та наніс їх на онлайн-карту, щоб львів’яни могли побачити, у яких аптеках біля їхнього дому можна отримати ліки безкоштовно або зі знижкою.

Отримати безкоштовні ліки зможуть мешканці, які хворіють на серцево-судинні захворювання (16 найменувань медикаментів), бронхіальну астму (беклометазон, будесоніт, сальбутамол) та діабет ІІ типу (метформін, гліклазид). Для цього мешканцям потрібно звернутись до лікаря, який випише рецепт, за яким пацієнт зможе отримати медикаменти у аптеці.

У реєстрі ліків, які даватимуть мешканцям безкоштовно або із знижкою, є 157 позицій. На кожній аптеці, яка бере участь у програмі, має бути спеціальна наліпка «Доступні ліки».

Урядовий проект «Доступні ліки» працює з квітня, тому мешканці Львівщини уже можуть отримати ці ліки в аптеках.

Для відшкодування вартості медикаментів з держбюджету ЛОДА виділили 32,5 млн грн, які розподіляють по населених пунктах, відповідно до кількості мешканців, які мають такі захворювання. Як повідомляла в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак, найбільше грошей отримає Львів – 9,5 млн грн, а найменше Радехівський район – 272 тис. грн, Мостиський район – 490 тис. грн, Трускавець – 277 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here