Український стартап Kwambio, відомий як онлайн-платформа дизайнерських 3D-форм, запустила друк людських кісток для потреб медицини. Про це гендиректор Kwambio Володимир Усов повідомив одеському виданню «Думская».

Проект отримав назву ADAM, стартап реалізує його спільно з фондом WeFund Ventures. Серед партнерів ініціативи також виробник медичних гаджетів Applied Medical і акселератор Techstars. Виробництво повинно запрацювати на повну вже в цьому році. Спеціально для проекту були розроблені нові матеріали. Одним з них є модифікований біополімер, який має високу міцність.

Інший матеріал — керамічне біоскло, яке здатне реагувати з кістковою тканиною для ефективного з’єднання з імплантатом і стимулювання остеогенезу. Дефекти кісток людини, які виконують лише захисні і скелетні функції (кістки черепа, верхньої та нижньої щелеп), можна лікувати за допомогою керамічних біоскляних імплантатів, а модифікований біополімер буде використовуватися для дефектів трубчастих кісток.

Ще одним напрямком проекту є розробка хмарної цифрової платформи для створення тривимірної моделі тіла з використанням даних комп’ютерної томографії та МРТ. Вона дозволить друкувати необхідні імплантати одразу в лікарнях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here