Програма-бот допоможе людям набути навичок надання невідкладної медичної допомоги

Одеські програмісти розробили програму-бота, яка допомагає надавати першу медичну допомогу постраждалим і дає послідовні поради в екстрених ситуаціях. Про це інформує газета «Сегодня».

Як зазначається, програма розрахована в тому числі і на тих користувачів, які раніше не стикалися з подібними ситуаціями. За словами розробників, вони сподіваються, що програма-бот під назвою «Джгут», допоможе людям набути навичок надання екстренної медичної допомоги, і це скоротить кількість смертей.

Нова програма з’явилася завдяки інструкторові тактичної екстреної допомоги Федору Сердюку і розробникові Євгенові Плохому. За словами Федіра Сердюка, «Джгут» працює на базі програми-месенджера «Телеграм». «Наш бот працює таким чином: ви завантажуєте на свій смартфон месенджер і йдете за посиланням FastAid_bot. Після цього на екрані гаджета з’являється інтерактивне меню. В першу чергу «Джгут» запитує, чи проходили ви тренінг по наданню меддопомоги. Потім програма просить прочитати інструкцію і вибрати один із сценаріїв того, що сталося. Всього таких сценаріїв у нього дванадцять, наприклад, він підказує, як допомогти постраждалим в автокатастрофі… За допомогою коротких і точних повідомлень бот дає чіткі інструкції, що конкретно потрібно робити в тій чи іншій ситуації», – розказав Сердюк і додав, що окремі повідомлення супроводжуються навчальними фотографіями і відео – програма також ставить уточнюючі питання про те, в якому стані знаходиться потерпілий і як реагує на вжиті заходи.


Технічна відповідальність за розробку продукту належить Євгенові Плохому. «Ми зробили рятувальника максимально доступним у застосуванні, але насправді за всім цим криється величезне дерево з безліччю розгалужень», – пояснив Євген і розказав, що на створення бота він витратив не більше чотирьох місяців.

За його словами, медичного помічника випробували понад 20 тисяч користувачів. Тепер творці бота планують додати і інші функції, наприклад інструкції, як допомогти потопаючому, хочуть також перекласти бота на українську та англійську мови і як мінімум адаптувати його для інших програм-месенджерів. Автори програми також наголосили, що бот не замінює знання, а лише доповнює їх і тому настійно рекомендують проходити тренінги з надання першої допомоги.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here