За чотири дні хірург Клаус Екснер провів півсотні консультацій, та разом із львівськими колегами прооперував 31 дитину. На базі опікового центру 8-ї міської клінічної лікарні з 18 до 21 листопада пластичний хірург із Німеччини проконсультував 53 дітей з 14 областей України. Спільно з львівськими хірургами прооперував 31 дитину зі складними вродженими і набутими вадами. До слова, це уже десятий візит німецького лікаря до Львова.

Окрім Львова і Львівської області пацієнти були з Тернопільської, Івано-Франківської, Вінницької, Одеської, Чернівецької, Дніпровської, Луганської, Рівненської, Волинської, Хмельницької, Київської, Черкаської та Закарпатської областей.

«За три операційні дні виконано 31 оперативне втручання дітям із вродженими та набутими вадами розвитку. Це 20 операцій вроджених та післяопікових птозів верхніх повік, дві реконструкції зовнішнього вуха, три операції з реконструкції рубцевих дефектів», — розповів завідувач опікового центру 8-ї міської клінічної лікарні Василь Савчин.

Оперували хірурги з 8 години ранку до 8 години вечора.

Особливе зацікавлення у львівських лікарів викликала демонстраційна операція пластики дефекту молочної залози клаптем широкого м’яза спини, видалення кровоточивої гемангіоми у 5-місячної дитини, яку напередодні перевели з обласної дитячої лікарні «Охматдит».

Власний досвід реконструктивних операцій професор Клаус Екснер презентував у вигляді лекції, яку прийшли послухати колеги багатьох львівських клінік та студенти Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.

Як розповів керівник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб, цей візит професора Клауса Екснера до Львова є ювілейним — десятим. Співпраця триває ще з 2012 року, коли він приїхав до Львова під час футбольного чемпіонату «Євро-2012», щоби впродовж тижня безкоштовно оперувати дітей у межах доброчинної ініціативи німецьких вболівальників «BigShoe». З того часу Клаус Екснер намагається двічі на рік приїжджати до Львова.

До слова, з 2012 року за його участі проконсультовано понад 400 пацієнтів, і майже 200 — прооперовано. Німецькі фахівці вибирають найважчі випадки, а пріоритет надають малозабезпеченим родинам. Поїздки хірургів оплачують благодійники, а операції вони проводять безкоштовно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here