Він приїздить із Німеччини, щоби допомагати українським дітям. Пластичний хірург Клаус Екснер уже вдесяте відвідує Львів, аби тут безкоштовно оперувати дітей з вадами повік. На консультацію до нього приїжджають зі всіх куточків країни.

Це десятий, ювілейний візит німецького хірурга Клауса Екснера до Львова. На консультацію до нього – черга з півсотні маленьких пацієнтів.

«Кожна прооперована мною дитина – особлива. Кожна приходить сюди зі своїми стражданнями чи проблемами, і ми радіємо, коли можемо допомогти. Звісно, є важчі випадки, легші, але це дуже велика радість – бачити, що можеш зробити краще», – каже Клаус Екснер.

Уперше він приїхав сюди шість років тому. Самотужки знайшов українських колег і запропонував їм співпрацю. У Львові зазвичай оперує дітей з уродженим або набутим птозом – це опущення верхньої повіки через відсутність чи параліч м’яза.

«Його методика полягає в тому, що він бере з чола фронтальний м’яз, мобілізує його, опускає до хряща верхньої повіки і фіксує. Функцію навколоорбітальних м’язів виконує м’яз чола», – пояснив завідувач опікового відділення 8-ї клінічної лікарні Василь Савчин.

На консультацію прийшла 6-річна Катруся Мацевич із батьками. Раніше Клаус уже оперував її. Цього року сподіваються: німецький лікар допоможе підняти й другу повіку.

«Катруся каже, що буде красунею тепер», – усміхається тато дівчинки.

У неділю – консультації, А вже у понеділок, 19 листопада, команда лікарів взялася за операції. Однією з перших стала 4-річна Мартуся. У дівчинки – птоз. Лікарі вважають, що через травму під час народження.

«Дуже раді, що вдалося нам прооперувати нашу донечку. Вона вже відійшла від наркозу, усміхається. Так що сподіваємося, що все в нас буде добре», – каже мама Мартусі Іванна Сагайдак.

До операції готується й Катруся Мацевич. Хірургів уже не боїться, а німецького лікаря називає доктор Клаус.

«Ми перший раз тут були в 2013 році. Катруся була ще маленька. Просто він нас подивився, сказав, що після трьох рочків можете приїжджати. Потім ми вже просто тримали все на контролі», – розповіла мама Катрусі Леся Мацевич.

Працює Клаус Екснер із українськими колегами. Триватимуть операції до вечора середи, 21 листопада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here