З 1 квітня в Україні стартує другий етап медичної реформи, який торкнеться лікарень, що надають спеціалізовану (міські, районні) і високоспеціалізовану (обласні лікарні і центри) медичну допомогу. Із квітня лікарні вже не отримуватимуть субвенцію з держбюджету, натомість НСЗУ закуповуватиме у них медичні послуги і за них платитиме гроші згідно з розробленими тарифами. Аби отримувати гроші за надання медичних послуг лікарні повинні укласти з НСЗУ відповідні угоди.

На початку лютого НСЗУ оголосила старт прийому пропозицій від лікарень «вторинки» і «третинки»на надання медичних послуг, який триватиме до 28 лютого.

Станом на вівторок, 18 лютого, як повідомила ZAXID.NET директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця, 1077 спеціалізованих медизакладів України подали до НСЗУ понад 5000 пропозицій.

Загалом, як пояснила Мар’яна Возниця, є 26 пакетів медичних послуг. Кожна лікарня обирає ті пакети, медичні послуги яких вона зможе надати. Медичні послуги, які передбачені програмою медичних гарантій, українцям будуть надаватися безкоштовно, а точніше, за них лікарням заплатить НСЗУ, але тільки за умови, що пацієнт матиме скерування сімейного лікаря. Тож ті, хто ще не обрав свого сімейного лікаря і не підписав з ним декларацію, мають це зробити до 1 квітня. Іншими словами, якщо людині потрібно буде проконсультуватися у вузького спеціаліста (кардіолога, невролога, уролога тощо) чи лягти в лікарню на планову операцію, то потрібно буде скерування від сімейного лікаря. У такому випадку лікарні за лікування буде платити не пацієнт, а НСЗУ відповідно до затверджених тарифів. Якщо ви прийдете на прийом до спеціаліста без скерування, то за медпослугу заплатите з власної кишені.

З квітня без скерування сімейного лікаря безоплатно можна буде звертатися в ургентних випадках лише до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Безкоштовно у всіх лікарнях надаватимуть екстрену медичну допомогу.

За словами Мар’яни Возниці, одні спеціалізовані медичні заклади подають пропозиції на максимальну кількість пакетів медичних послуг, інші обирають лише кілька напрямків.

«Але є й такі заклади, які ще не подали жодної заявки. Тому раджу не відкладати на останній день, а працювати вже, бо до 28 лютого залишилося не так вже й багато часу», – каже Мар’яна Возниця.

Серед тих, хто обрав максимальну кількість пакетів медичних послуг, є Новояворівська районна лікарні імені Юрія Липи з Львівщини. Вона подала заявку на 21 пакет медичних послуг з 26 можливих. Більше за неї станом на 18 лютого не подав ніхто. У Новояворівській лікарні планують лікувати інсульти, надавати складну неонатальну допомогу дітям, а також практично всю хірургічну допомогу пацієнтам.

Для прикладу, Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня подала пропозиції на 19 пакетів медичних послуг, Житомирська обласна клінічна лікарня ім. О. Гербачевського – на 18 пакетів.

Пропозиції лише на один пакет медичних послуг подала 251 лікарня, на два пакети – 151, на три – 104.

«Трохи більше тижня пройшло з моменту початку прийому пропозицій на укладення договорів. За цей час 69% комунальних закладів, які надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу, вже подали пропозиції до НСЗУ. Це дуже потужний результат, який свідчить про готовність регіонів до запровадження другого рівня медичної реформи», – каже директор департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський.

Станом на 18 лютого є вже трійка лідерів серед областей, лікарні яких подали найбільшу кількість пропозицій: Дніпропетровська область (395 заявок), Харківська (338) та Львівська (326).

Уже 85 спеціалізованих закладів, які подали понад 100 пропозицій, очікують на проект договору з НСЗУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here