Максим Степанов раніше неоднозначно висловлювався про медичну реформу Уляни Супрун

Основним кандидатом на посаду міністра охорони здоров’я МОЗ наразі є Максим Степанов, який раніше очолював Одеську облдержадміністрацію. У нього вже була розмова на цю тему з ймовірним прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком, повідомило видання LB.ua з посиланням на свої джерела.

Очікується, що ввечері в середу, 28 серпня, у Степанова також відбудеться зустріч з президентом України Володимиром Зеленським.

Степанов має медичну освіту. Раніше він очолював Одеську ОДА, але тодішній президент України Петро Порошенко звільнив його між першим і другим турами президентських виборів. Після того Степанов пішов з Порошенком на публічний конфлікт, і відмовився йти з посади.

Сам Степанов досить давно хотів працювати в системі охорони здоров’я. Його шанси зайняти посаду збільшує також те, що він є близьким другом і кумом партнера олігарха Ігоря Коломойського Ігоря Палиці, який на останніх парламентських виборах пройшов до парламенту.

Разом з тим інший кандидат на цю посаду – Олег Петренко – відмовився від призначення через низьку офіційну зарплату.

Степанов раніше критикував процес проведення в Україні медичної реформи, який започаткувала виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. В інтерв’ю «Цензор.НЕТ» у березні 2019 року він казав: «З одного боку, медреформа – найважча з усіх існуючих. З іншого боку, не можна було її робити тільки на рівні первинної медицини, при цьому, не чіпаючи інших рівнів. Воно ж все дуже взаємопов’язано! Умовно кажучи, є сімейний лікар, до якого приходить людина і скаржиться на якісь захворювання кардіологічного характеру. Цьому сімейному лікарю потрібно відправити його до лікаря-кардіолога, який, що важливо, ще не перебуває в реформі. У якого зарплата втричі менша, ніж у сімейного лікаря. І як у них складаються стосунки? […] Вважаю, що суть медичної реформи потрібно зрозуміло роз’яснювати людям. Що за чим іде, як відбувається, в якому часовому періоді. Це важливо пояснити хоча б медичним працівникам. А їх, я хочу нагадати, – 500 тисяч! А вони про це нічогісінько не знають».

До слова, медреформа передбачає, що медикам вузьких спеціальностей з 2020 року змінять принципи нарахування зарплати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here