Нобелівську премію з медицини-2020 отримали науковці, які в 1989 році відкрили вірус гепатиту C

У Стокгольмі почався Нобелівський тиждень. Традиційно першими оголосили ім’я лауреата премії з медицини і фізіології.

Цьогоріч нагороду присудили трьом науковцям – Харві Олтеру, Майклу Хаутону та Чарльзу Райсу – за відкриття вірусу гепатиту C, повідомила прес-служба Нобелівської премії.

Гепатит C передається через кров і спричиняє цироз і рак печінки у людей у всьому світі. Як наголосили у Нобелівському комітеті, ці науковці зробили основні відкриття, які призвели до ідентифікації нового гепатиту C. До їхньої роботи виявлення вірусів гепатиту A і B було надважливим кроком вперед, але більшість випадків гепатиту, який передається через кров, залишались незрозумілими. Таким чином, відкриття вірусу гепатиту C виявило причину решти випадків хронічного гепатиту та дозволило розробити нові ліки, які врятували мільйони життів.

Зокрема, Майкл Хаутон зумів виділити геном раніше невідомого вірусу, який згодом був названий вірусом гепатиту C.

Водночас лауреати Харві Олтер та Чарльз Райсу зробили основні відкриття, які дозволили ідентифікувати вірус гепатиту C.

Райс також знайшов остаточні докази того, що лише вірус гепатиту C може викликати гепатит.

Додамо, що вірус гепатиту C науковці відкрили в 1989 році. Це інфекційне захворювання вражає як печінку, так і інші внутрішні органи й тканини, зокрема, кістковий мозок, щитоподібну залозу тощо. Інфекція часто перебігає безсимптомно, але хронічна її форма призводить до утворення фіброзу в печінці і в кінцевому результаті до цирозу чи раку печінки.

Зараження відбувається через кров. Переважно гепатит C лікують за допомогою противірусної терапії, і 50-80 % людей, що проходять таке лікування, видужують. За деякими оцінками, 130-170 мільйонів людей у світі інфіковані гепатитом C.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here