Нобелівська премія 2018 року в галузі фізіології і медицини присуджена вченим Джеймсу Еллісону і Тасуку Хонджо за їхнє відкриття у сфері боротьби з раком. Вони відкрили терапію при ракових захворюваннях, яка полягає у гальмуванні негативного імунного регулювання, повідомив офіційний Twitter Нобелівського комітету.

Вчені розробили принципово новий підхід до терапії раку, відмінний від радіотерапії та хіміотерапії. Відкриття, зроблене двома лауреатами медицини, використовує здатність імунної системи атакувати ракові клітини, гальмуючи імунні клітини.

Джеймс Еллісон вивчав білок, і виявив, що він діє як гальмо на імунну систему. Вчений зрозумів, що цей гальмівний потенціал можна використовувати для того, щоб організм атакував пухлину. Він втілив цю концепцію у новому підході для лікування пацієнтів.

У свою чергу Тасуку Хонджо, також нагороджений премією, виявив, що гальмує імунні клітини протеїн, але має інший механізм дії. Терапія, яку розробили на основі його відкриття, виявилася вражаюче ефективною у боротьбі з раком.

Рак щороку вбиває мільйони людей і є однією з найбільших проблем у галузі здоров’я. Стимулюючи здатність нашої імунної системи атакувати пухлинні клітини, цьогорічні лауреати Нобелівської премії «знайшли зовсім новий принцип для лікування раку».

До відкриттів, які змогли зробити Еллісон та Хонджо, прогрес у клінічному розвитку був скромним. «Імунна контрольна топотерапія зробила революцію в лікуванні раку і кардинально змінила спосіб, за допомогою якого ми розглядаємо, як можна керувати раком», – зазначили у Нобелівському комітеті.

До слова, минулого року цю премію дали за дослідження циркадних ритмів групі вчених, серед яких Джеффрі Хол, Майкл Майкл Росбаш і Майкл Юнг. Премію присудили з формулюванням «за дослідження молекулярних механізмів, які контролюють циркадний ритм».

Нагадаємо, цьогоріч Нобелівську премію з літератури не присуджуватимуть.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here